Domů Magazín Blansko je srdeční záležitost

Blansko je srdeční záležitost

213
0
Sdílejte

V Chorvatsku se mohou chlubit mořem, v Rakousku Alpami a naše Morava ve svém srdci skrývá hluboko ukrytý poklad v podobě krápníkových jeskyní. Moravský kras kromě podzemní říčky Punkvy ukrývá více než 1100 jeskyní. Jeskyně jsou propojeny mohutnými chodbami a jsou zdobené bohatou krápníkovou výzdobou.

Člověku se až tají dech, když si uvědomí, jak dlouho zdejší stalaktity (krápník rostoucí od stropu dolů) a stalagmity (krápníky rostoucí od podlahy nahoru) vznikaly. Kdyby mohly povídat, jaké časy vznikaly, byla by z toho ta nejdelší kronika. Na mnoha místech došlo k jejich propojení a vznikly majestátní krápníkové sloupy stalagnáty. Byla by škoda nevzít svoje potomky do jednoho z nejrozmanitějších podzemích prostorů v České republice.

Využijte jarní, nebo velikonoční prázdniny a vydejte se poznat podzemí Moravy. Jako skvělé výchozí místo pro výlety po Moravském krasu a jeho okolí je malebné městečko Blansko. Nachází se na křižovatce všech zajímavých památek a pokud vás výlety po krajině omrzí, můžete využít toho, že moravská metropole Brno, je od Blanska coby kamenem dohodil.

Nemusíte se bát, že v menším městečku bude těžké sehnat místo, kde budete moci přenocovat. Ubytování Blansko nabízí ve spoustě moderních hotelech, které nabízí dostatečný komfort nejen pro rodiny s dětmi, ale například i pro firemní teambuildingové akce. Například na webových stránkách http://www.hotelprobe.cz/ubytovani-macocha naleznete skvělý hotel, ve kterém je bonusem sportovní využití na večery, pokud nebudete z výletu dostatečně utahaní.  

V tomto hotelu, můžete strávit nejen prodloužený víkend, nebo jarní prázdniny, ale nabízí i pořádání firemních akcí, konferencí a také spousta snoubenců jej využila pro svojí svatební hostinu. Zkušení a velmi milí zaměstnanci vám ochotně poradí, kam vyrazit na výlet a s radostí vám zde zapůjčí i kola, abyste mohli vyrazit poznávat okolí i jinak než pěšky. Zajeďte se na kole třeba podívat na zříceninu Nového Hradu. Pokud návštěvu Blanska stihnete uskutečnit ještě teď o jarních prázdninách a počasí bude milostivé, nezapomeňte si zalyžovat v lyžařském areálu Blansko-Hořice, který se nachází pouhých 7 km od hotelu.

Blansko nabízí spoustu sportovního vyžití, malebné kostelíky, hradní zříceniny, Moravský kras a všude vás uvítají místní velmi srdeční lidé. Blansko vám vždy nabídne další a další důvody, proč se zase vrátit. Dlouhodobé ubytování Blansko, který hotel Probe také poskytuje, tak určitě také využijete. Protože Blansko, to je srdcovka.

Tip redakce: Kola a lyže nakoupíte na bikero.cz.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share