Domů Dům, byt a zahrada Chcete si usnadnit vánoční pečení? Pořiďte si vychytané pomocníky

Chcete si usnadnit vánoční pečení? Pořiďte si vychytané pomocníky

806
0
Sdílejte
Kind beim Plätzchen backen

Pečení vánočního cukroví je krásnou tradicí, kdy se můžeme naplno realizovat. Příprava těsta, vykrajování a následné zdobení je lepší usnadnit si s pomocí vychytaných potřeb a pomůcek. Podívejte se na několik tipů a letošní pečení bude ještě o kousek větší zábava.

Kind beim Plätzchen backen

 

Příprava a pohodlné zpracování těsta

Základním předpokladem pro dokonalé cukroví je osvědčený a dobrý recept ve spolupráci s kvalitními surovinami. Bez těchto základů vám budou další rady k ničemu. Jakmile si tedy obstaráte všechno potřebné, můžete se pustit do práce. S perfektním uhnětením těsta vám pomůže praktický hnětač na těsto DELÍCIA od Tescomy.

Velmi chutná jsou těsta, která obsahují ořechy. Nejlepší jsou ty čerstvě namleté, protože si zachovají maximum chuti. Dobrým pomocníkem pro vánoční pečení tak je i mlýnek na oříšky DELÍCIA.

Až budete mít těsto smíchané a krásně uhnětené, přichází na řadu vyválení do placky, ze které se vykrajují jednotlivé kousky. Nejdříve si připravíme hladkou a rovnou plochu. K tomuto účelu se skvěle hodí vál s klipem DELÍCIA SiliconPRIME. Získáme tak praktické pracovní místo, ke kterému se nebude těsto tolik přichytávat. Tenkou placku vyválíme s pomocí válečku s nastavitelnou tloušťkou těsta. Díky regulaci tloušťky placky snadno vytvoříme perfektní sušenky, perníčky i další druhy cukroví.

Výzva jménem vykrajování

Máme vyválenou placku, takže nezbývá nic jiného než se pustit do vykrajování tvarů. Krásně zdobených sušenek dosáhnete s použitím vánočních vykrajovátek DELÍCIA s razítky. Jsou ideální pro tvorbu sušenek bez kypřícího prášku či jedlé sody tak, aby orazítkované motivy byly patrné i po upečení. Hodně práce a času si ušetříte díky jedné velké vánoční vykrajovací formě DELÍCIA, na které je rovnou 28 motivů. Těsto jednoduše protlačíte přes formu na plech a jednu várku máte připravenou k pečení. Prostor ve skříni zase ušetříte s oboustrannými vykrajovátky DELÍCIA se 4 různými velikostmi daného motivu.

Hodně oblíbené je i cukroví vytvářené plněním do připravených formiček. Jde o oblíbené včelí úly, nebo chcete-li vosí hnízda. Vánoční formičky na plněné cukroví DELÍCIA nabízí i další tvary, jako jsou sněhulák či vánoční stromeček pro ještě pestřejší vánoční tabuli. Kromě toho se využívají i formičky na pracny, rohlíčky a podobně. Mohou být buď klasicky kusové, nebo v podobě celých forem, které obsahují více kusů. Výhodou je silikonový materiál, kdy není potřeba formu vymazávat a cukroví půjde krásně vyndat. Například silikonové formy na pracny, ořechy nebo věnečky od Orionu vám usnadní práci a navíc ji umyjete snadno v myčce.

Pěknou větší samostatnou formičkou pro tvorbu zase trochu jiných druhů je například forma vánoční stromeček DELÍCIA.

Kromě klasických druhů, které se mezi vánočním pohoštěním objevují již mnoho let, se můžete pustit i do originálnějších kousků. Co například forma UH CAKE POPS na cukrová lízátka či dortíčky na tyčce. Jde o kleště, na jejich konci je formička, s jejíž pomocí se vytvaruje těsto či náplň. Sladké cukroví na tyčce se velmi krásně zdobí a efektně doplní další vánoční dobroty.

A na závěr ozdobíme

Posledním a neméně důležitým krokem je zdobení cukroví. Jde o nejzábavnější část, jejímž výsledkem je pestrý stůl plný krásných cukrovinek. I tady se nám mohou hodit kuchyňští pomocníci ve formě roztíracích lopatek, zdobících sítek, zdobících sáčků a dalších. Perfektní detaily vám pomůže vytvořit například cukrářská zdobící tužka DELÍCIA s různými nástavci. Připravte si i některé obyčejné věci, jako jsou špejle, cukrářská barviva a nejrůznější barevné posypky. Fantazii se meze nekladou a klidně se můžete pustit i do nových variací.

Veškeré zmíněné pomůcky na pečení vánočního cukroví můžete zakoupit v obchodě Domácí potřeby Franta na adrese www.domacipotreby-franta.cz. Navíc na nezlevněný sortiment Tescoma můžete využít slevový kupón na 10% slevu (Při objednávce zadejte do políčka ” slevový kupón” slovo: Tescoma a odečteme Vám -10%!)

MetSo on Facebook
  • 1
    Share