Domů Móda a Styl Druhy dámských džínů

Druhy dámských džínů

769
0
Sdílejte

Různých střihů dámských riflí máme celou řadu. Pro nezasvěcené je občas velmi složité se v nich vyznat. Ovšem podle názvu hned můžete poznat, jak na vás daný kus bude vypadat. Setkat se můžete s názvy jako slim, bootcut, bell botám a jejich kombinaci… Pojďme si tedy džínovou terminologii pořádně představit.

Skinny

Takzvaný super úzký střih je v poslední době naprostým hitem. Opticky umí dokonce prodloužit postavu a zeštíhlit nohy. Zejména tak funguje délka 7/8. Vybírejte ovšem z kvalitního strečového denimu, neboť džínový materiál má tendenci se časem povolovat.

Skinny Bootcut

Jedná se celkem o novinku. Kalhoty začínají jako skinny (tedy velmi úzké). Pod koleny se ale začínají o něco rozšiřovat. Nejsou to ale úplně „zvonáče”. Lépe tak padnou dámách s výraznějšími boky.

Straight

Rovné nohavice padnou jednoduše každému. Tento základní střih džínů by neměl chybět v žádném šatníku a právě díky němu si ikonické modré kalhoty každý zamiloval. Kombinovat se dají se vším a hodí se ke spoustu příležitostí.

Bootcut

Střih, který se vyznačuje tím, že se od kolen začíná rozšiřovat. Zároveň nejsou v pase tak úzké jako skiny bootcoot. Lichotivé jsou zejména pro majitelky větších stehen i lýtek. Postava díky nim působí symetricky a dá vyniknout vašim přednostem.

Boyfriend

Tato volba je celkem nová. Boyfriendy jsou o něco volnější a mají snížený sed. Hodí se spíše pro dámy s užšími boky nebo jen pár kily navíc. Na bocích by totiž měly „viset”. Nosí se vždy ohrnuté nad kotníkem.

Bell botám

Naprosté retro! Bell bottom jsou džíny jako ze sedmdesátých let. Míru rozšíření si však můžete zvolit sami. Pas mají spíše lichotivý. Často se kombinují také s botami na podpatky s tím, že je džíny překrývají.

Pro více informací o džínech a kvalitní sortiment přejděte na https://www.jeans-rifle.cz.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share