Domů Dům, byt a zahrada Elegantní, vkusná a pevná postel z masivu

Elegantní, vkusná a pevná postel z masivu

865
0
Sdílejte

Přemýšlíte nad novým nábytkem do svého bytu? Měli byste se poohlédnout po nábytku z masívu.

Masívní dřevo je přírodní materiál, který vám poskytne celou řadu výborných vlastností. Pro jakou dřevinu se rozhodnout závisí na tom jakou chcete mít životnost, cenu a nebo kvalitu. Výběr postele není nijak snadnou záležitostí. Proč ji vyměnit? Moderní postel vám přinese nový komfort a atraktivní design.

Proč zrovna masiv?

Masivní dřevo je velmi pevné, odolné a má vskutku dlouhou životnost. Vybrat si postel je možné z mnoha typů materiálů a v mnoha provedeních. Masivní postele s výklopným roštem jsou vyráběny z velmi kvalitního dřeva. Vybrat si můžete například bukové postele s úložným prostorem. Buk je velmi odolná dřevina, s příjemným vzhledem.

Postel z masivu s úložným prostorem Denis vám poskytne dostatek prostoru pro lůžkoviny, stačí vyklopit rošt. Nakupujte dřevěné postele s úložným prostorem tam, kde vás výrobce informuje o typu dřeva a jeho původu. Kvalitní postel z masivu rozhodně nevrže, nehrozí rozklížení spojů a je velice pevná. Manželské postele z masivu s úložným prostorem mají nádherný vzhled a využijí je často i další generace. Masivní postel snese i zátěž v podobě skákajícího dítěte, aniž by byla nějak poškozená.

Jaký typ masivu?

Již klasikou jsou masivní postele z dubu či buku. Postele s výklopnými rošty s úložným prostorem v provedení celo-masiv jsou investicí na celý život. Postele z buku a dubu mají mnoho krásných dekorů, díky kterým si vyberete dokonalou postel pro váš interiér.

Levnější variantou jsou postele, komody a další nábytek ze smrkového nebo borovicového dřeva. Dřevo má velmi výraznou kresbu, nechybí ani suky. Borovice se používá pro výrobu postele z masivu ve venkovském stylu.

Smrkové dřevo je velice pružné, oproti borovicovému se mnohem snadněji moří, má však méně kreseb a suků, má menší odolnost vůči vlhkosti, než například dřevo bukové a dubové. Smrkový masív je také mnohem levnější. Dubový a bukový nábytek se vyjímá v každém interiéru.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share