Domů Zprávy Pardubické hudební jaro zavítá i do Přelouče a Sezemic

Pardubické hudební jaro zavítá i do Přelouče a Sezemic

458
0
Sdílejte

V sobotu 7. dubna od 19:00 hodin v Občanské záložně v Přelouči a v neděli 8. dubna od 17:00 hodin v kostele Nejsvětější trojice v Sezemicích se návštěvníci Pardubického hudebního jara budou moci zaposlouchat do netradičního pojetí Čtvera ročních dob.

Řekneme-li „Čtvero ročních dob”, okamžitě nám vytane na mysli nesmrtelné dílo Antonia Vivaldiho. Tento koncert ale nabízí divákům úplně něco jiného. Na programu bude Čtvero ročních dob v Buenos Aires, virtuózní skladba Astora Piazzoly, mága argentinského tanga.

Jan Mráček patří k našim největším a nejslibnějším houslovým talentům. I přes svůj nízký věk má na svém kontě mnoho ocenění z mezinárodních houslových soutěží. Jedním z jeho velkých úspěchů je i 2. cena v silné konkurenci padesáti účastníků na mezinárodní soutěži Pražské jaro v květnu 2010. Stal se tak nejmladším laureátem v historii této významné soutěže. Jeho posledním největším úspěchem je vítězství v prestižní mezinárodní soutěži F. Kreislera ve Vídni. Už od dětství se Jan Mráček objevoval na významných koncertních pódiích, např. ve třinácti společně s mistrem Josefem Sukem v cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty” v Rudolfinu. Tamtéž pak v necelých patnácti přednesl 1. větu ze Sibeliova Koncertu d moll (doprovázela PKF). Jan Mráček pravidelně účinkuje na Předvánočním turné s Václavem Hudečkem a od roku 2012 působí jako jeho asistent na Akademii Václava Hudečka. Koncertuje v tuzemsku i zahraničí (evropské země, USA). Spolupracuje s věhlasnými hudebními tělesy (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Český národní symfonický orchestr, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Plzeňská filharmonie, Moravská filharmonie Olomouc, Severočeská filharmonie Teplice, Komorní filharmonie Pardubice, Český komorní orchestr, Virtuosi Pragenses, Nové pražské kolegium rozhlasových symfoniků). 
Na festivalu Pardubické hudební jaro se představí společně s Komorním souborem Barocco sempre giovane.  Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor byl založen v roce 2004. Od té doby má za sebou již stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, MHF České doteky hudby, Pardubické hudební jaro, atd.).  Kromě toho pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Za dobu své existence měl možnost spolupracovat s předními českými i zahraničními sólisty i s celou řadou vynikajících mladých hudebníků, laureátů mezinárodních interpretačních soutěží.

Koncertním mistrem tohoto komorního seskupení je vynikající houslistka Iva Kramperová.  

Pardubické hudební jaro přináší svým příznivcům to nejlepší, co současné produkce klasické hudby nabízí.

Více informací o programu naleznete na webových stránkách festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share