Domů Zprávy Pražské letištní parkování – také ve vás tato tři slova vyvolávají negativní...

Pražské letištní parkování – také ve vás tato tři slova vyvolávají negativní emoce?

712
0
Sdílejte

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má pověst pražské letištní parkování mezi všudypřítomnými turisty? Možná vás překvapí, že často je značení a dostupnost parkování v okolí letiště kladeno na stejnou úroveň jako pověstná poctivost pražských taxikářů. A to není zrovna dobrá vizitka.

Ale pokud víte, do které uličky zabočit, a kde si dát pozor na ostrahu v policejních uniformách, můžete poplatky za odstavení svého vozu během dovolené snížit i na nulu. Po přečtení našeho malého návodu budete po asfaltu křižovat jako rodilý Pražan se vším všudy!

Parkování zdarma – s čím je třeba počítat?

Až na malou výjimku budete muset svůj vůz odstavit pod širou oblohou bez ohledu na počasí. Takže pokud přijdou kroupy nebo vichřice, může to být problém. V žádném případě si na auto nepořizujte ochrannou plachtu. Ta je dobrým tipem pro zloděje i policii ČR – zvláště na místech, kde by se raději stát nemělo.

Základní pravidla pro využití bezplatných parkovacích míst

Nikdy nenechávejte ve svém autě nic cenného (autorádio uschovejte třeba u kamaráda). A pokud je to možné, požádejte někoho, aby na vaše auto alespoň obden dohlédl. Pokud ho na určeném místě nenajde, mohou pověřené orgány jednat hned, a ne až s několikadenní prodlevou po vašem návratu z dovolené.

Pražské letištní parkování – kde nezaplatíte ani korunu?

Určitě jste už slyšeli o parkovištích před terminály 1 a 2, kde můžete po dobu až 15 minut parkovat zdarma (nedávno došlo k úpravám cen – více se dočtete třeba TADY). Na vyzvednutí přátel vracejících se z výletu to stačí, ale jinak není příliš o co stát. Navíc pokud přetáhnete, platíte za dalších 15 minut rovných 100 Kč.

Značky vás zavedou pouze k placeným parkovištím

A nespoléhejte se ani na označení v blízkosti letiště Václava Havla. Tváří se sice jako zkratka k bezpoplatkovému stání, ale ve skutečnosti vás zavedou přímo k závorám, podmiňujícím odjezd z parkoviště tučným obnosem. Někde se tato suma šplhá i ke stokorunám za den. Kde jsou ty časy, kdy jedna taková bankovka stačila na celodenní parkování – třeba ZDE.

Bezplatné parkování v obchodním centru i na ulici

A jak nenaletět? Stačí se dobře seznámit s okolními lokalitami, včetně specifik dopravního spojení. Pokud míříte na letiště s těžkými zavazadly a malými dětmi, nemusí vám být dlouhá pěší cesta po chuti.

Z obchodního centra vás neodtáhnou

Parkování na soukromých pozemcích s sebou sice nese riziko v podobě odtahu vozidla, ale na velkých parkovištích patřících obchodním centrům k těmto situacím vesměs nedochází. Žádný provozovatel si nechce pokazit pověst krokem, který mu takřka nic nepřinese. Blízko letiště Václava Havla jsou taková místa k zaparkování hned dvě.

Dvě možnosti poblíž letiště

OC Šestka se může pochlubit až tisícem parkovacích míst, a to jak ve formě venkovního, tak i krytého parkoviště. Zkušenosti uživatelů říkají, že nechat tu auto po dobu dvou týdnů i více není problém. Ke škodám ani odtahům tu nedochází.

Parkoviště v OC Metropole Zličín se hodí spíše ke kratší době parkování. Během týdne tu bezplatně zaparkujete na 3 hodiny, o víkendu dokonce na 5. Každá další započatá hodina vás bude stát 50 Kč a to až do výše 495 Kč za 24 hodin. Vjet sem však lze 24 hodin denně.

Bezpečné parkování v ulicích

Tady jednoznačně vede ulice U Prioru s parkovištěm určeným pro místní ubytovnu. Jeho kapacita je však dostatečná a běžně tu stávají i mimopražští.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share