Domů Móda a Styl Víte, kdy se do našich kuchyní rozšířil rondon?

Víte, kdy se do našich kuchyní rozšířil rondon?

814
0
Sdílejte

Bylo to okolo roku 1878. Zato čepice – toque blanche – zdobila hlavy kuchařů už od 16. století. I dnes plní svůj účel – zabraňuje padání vlasů do talíře nebo do hrnce. Pracovní oděvy do kuchyně, zejména kuchařské rondony, žádnou výraznou změnou neprošly. Je sice pravda, že dnes už nevypadají tak strojeně jako kdysi. Základem pracovních oděvů do kuchyně je však stále kabátek z pevného materiálu. Má chránit před nejrůznějšími pohromami, zejména před horkem a vlhkem. Třeba takový horký olej opravdu není nic příjemného. Navíc tyto kuchařské rondony svým nositelům většinou sluší.

Už dávno není pravda, že rondony musí být jenom bílé

Setkáváme se s kuchařskými rondony nejrůznějších barev a vzorů, ale stále zde panují důvody, proč vsadit právě na bílou. Bílá je totiž barva čistoty a dokonalosti, což ještě umocňuje dojem servírovaného jídla. Pokud byste navíc zalistoval v historii, dozvěděli byste se, že bílá barva kuchařských rondonů a dalších pracovních oděvů do kuchyně vždy znamenala moc a sílu.

Totéž by se vlastně dalo říci o pracovních oděvech pro zdravotníky. Odjakživa to byla bílá barva, která se snoubí se zdravím a čistotou. Proto také většinou zdravotníky potkáme v bílém a bleděmodrém, i když se leckde ledy prolomily a lékaři i zdravotní sestry používají jiné odstíny pracovních oděvů. Právě takové jsou i pracovní oděvy Dickies.

Hýčkejte si nohy v kvalitních zdravotních pantoflích

I když jsme tento článek věnovali pracovním oděvům do kuchyně a pracovním oděvům pro další bílé provozy, je třeba pamatovat i na nohy. Vzhledem k jejich přetěžování ve všech bílých provozech je dobré nosit pánské zdravotní pantofle a pamatovat také na obuv Scholl zdravotní, zdravotní obuv Santé, zdravotní obuv Medistyle a další zdravotní obuv nejen pro bílé provozy.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share