Domů Dům, byt a zahrada Zabezpečení domu v několika liniích. Jak na něj?

Zabezpečení domu v několika liniích. Jak na něj?

641
0
Sdílejte

Uvažujete nad zabezpečením svého domu, ale nejste si jisti, jak by vlastně mělo vypadat a do čeho investovat? V následujícím článku vám poradíme, jak se orientovat v nabídce zabezpečovacích systémů a bezpečnostních služeb a které se hodí k jakému účelu. Vynalézavost zlodějů je veliká, proto existuje celá řada možností, jak jim cestu k lupu co nejvíce ztížit.

Před zahradou

Už první dojem z vašeho plotu dokáže zapůsobit na ty, co jdou kolem. Máte-li chatrné sloupky, plaňky, co sotva drží nebo pletivo se spoustou děr, pravděpodobně stačí, když se zloděj o váš plot opře a ten sám spadne. Cesta k vašemu domu je tak otevřená. To samé platí o vstupní brance. Nedá se zamknout? Chyba! Víte, že obvod svého pozemku můžete střežit pomocí perimetrických zabezpečovacích systémů na bázi infrazávor, mikrovlnných nebo optických čidel zachycujících vibrace nebo videodetektorů pohybu? Budete vědět o každém, kdo se pokusí vkročit na váš trávník během několika vteřin.

Na zahradě

Dostal se na vaši zahradu nezvaný návštěvník? O jeho přítomnosti vás spolehlivě informuje nainstalovaný kamerový systém. Moderní IP kamery už ve chvíli, kdy zachytí podezřelou událost nebo přítomnost osoby ve střeženém prostoru, odešlou varovné hlášení na váš mobilní telefon nebo email. Poskytnou vám také obrazový záznam v reálném čase, který můžete podle libosti sledovat i zpětně. Velká většina chytrých kamer dnes disponuje nočním přísvitem pro snadnější snímání ve zhoršených světelných podmínkách a v noci, reproduktorem pro hlasový projev (upozorní zloděje, že je nahráván) nebo schopností rozeznat, zda narušitelem není jen vaše kočka nebo pes.

U vchodu

Nezalekne-li se lupič kamerového systému, pravděpodobně se snadno dostane až k vašim vchodovým dveřím. Zde je dobré myslet na volbu kvalitních dveří. Ty je pak vhodné doplnit multifunkčním přístupovým systémem. V něm lze obsáhnout takové vychytávky, jako je chytrý zámek, videotelefon nebo elektronické kukátko. Pro chytrý zámek nebudete potřebovat klíče. Pro vstup využijete klávesnici na vyťukání vstupního hesla, přístupový čip nebo kartu a pro ty, co všechny tyto věci rádi ztrácejí je nejlepší volbou vstup na základě otisku prstu.

Další vstupy do domu

Protože zloději nejsou hloupí a vědí, že vstupní dveře si lidé zabezpečují nejvíce, mají pro vniknutí do domů nejraději jiné cesty. Ať už to jsou okna, balkony, garáže nebo sklepy, tudy všudy se dá dostat do vaší domácnosti. Abyste zvládli zabezpečit vše najednou, instalujte si elektronický zabezpečovací systém, který pokryje všechny zmíněné vstupy. Čidla reagující na otevření dveří a oken, na tříštění skla nebo na pohyb spustí alarm a je na zloději, jestli riskne setrvání v domě, kde elektronika dává jasně najevo, že tam nemá co dělat.

Uvnitř domu

Nebojte se dát čidla snímající pohyb i dovnitř domu, například tam, kde máte uschované cennosti. Ty také ochrání trezor, jehož otevíráním se lupič pravděpodobně zdržovat nebude. Nezapomeňte trezor ale dobře upevnit na místo, aby si ho zloděj pro jistotu neodnesl sebou celý.

Okamžitá pomoc zvenku

Když už se stane, že systémy elektronické ochrany (kamerový systém, elektronický zabezpečovací systém, přístupový systém) zachytí v domě přítomnost cizí osoby, může okamžitě poslat oznámení na místo, kde už vědí, jak si s takovou situací poradit. K tomu ale musíte mít své systémy připojené na pult centrální ostrahy u bezpečnostní agentury. V takovém případě pracovník, který monitoruje veškerá oznámení vyhodnotí, zda nejde o planý poplach a pokud vyhodnotí, že ne, vyšle k vašemu domu zásahovou jednotku. Pracovníci fyzické ostrahy zkontrolují situaci a pokud je pachatel stále na místě, zajistí ho do příjezdu Policie.

V bezpečí za všech okolností

Možná to tušíte, možná ne, ale pro zabezpečení svého domu a rovněž své rodiny uděláte velkou službu, když budete mít v domě nainstalovanou také elektronickou požární signalizaci. Ta včas signalizuje vznikající požár nebo například únik CO2 či vody. A vy budete moci být v klidu.

Nechte to na profesionálech

Z nabízených možností můžete podle vašich finančních možností vybrat jen některou, ale pro vytvoření kompletní ochrany vašeho majetku i rodiny je vhodné kombinovat více prvků zabezpečení. Pokud si i přesto nejste jisti, kontaktujte odborníka na zabezpečení, bezpečnostní agenturu TOP security, kde vám rádi poradí a pomohou vybrat nejvhodnější způsob ochrany právě pro vaši nemovitost. Vycházejí z mnohaletých zkušeností a rychle zjistí, kde má váš dům slabiny.

 

Mohlo by Vás zajímat:

Zabezpečte se! Nový preventivní projekt policie na ochranu majetku

MetSo on Facebook
  • 1
    Share