Domů Zprávy 5 důvodů proč zatočit s parazity, kteří trápí vaše zvířecí mazlíčky

5 důvodů proč zatočit s parazity, kteří trápí vaše zvířecí mazlíčky

659
0
Sdílejte
Fypryst

Minulý rok byl, co se týče počtu klíšťat a blech, rekordním. Vzhledem k průběhu zimy se dá předpokládat, že to ani letos nebude jinak. Blechy skákající po psovi nebo nutnost vytahovat z kožíšku po procházce klíšťata nejsou pouze nepříjemné záležitosti. Parazité mnoho být životu nebezpeční! A to nejen pro zvířata, ale i pro lidi. Zde je několik faktů, proč je nasnadě zaměřit se na prevenci a zajistit, aby se parazité vašim mazlíčkům vyhnuli obloukem:

  1. Klíšťata se probouzejí k životu, jakmile venkovní teplota přesáhne 4°C, blechy nebo všenky mohou napadat zvířata celoročně.
  2. Psa může napadnout několik druhů klíšťat, které přenášejí velmi nebezpečné nemoci. Jmenovat můžeme lymskou boreliózu, klíšťovou encefalitidu, babesiozu nebo anaplazmózu. Jde o nemoci, kterými může onemocnět nejen zvíře ale i člověk!
  3. Vlivem oteplování a vysokého pohybu obyvatelstva se nemoci přenášené klíšťaty, které byly u nás dříve neznámé nebo velmi vzácné, začínají vyskytovat poměrně běžně. Jedná se například o již zmíněnou babesiozu.
  4. 95% bleší populace žije v prostředí, pouze 5% na zvířeti. Pokud má váš mazlíček blechy, vězte, že už je jimi pravděpodobně zamořena i vaše domácnost a zbavit se jich nepůjde jen lusknutím prstu.
  5. Blecha může být přenašečem tasemnice psí.
Fypryst
Fypryst

Toto je 5 faktů, ale mohlo by jich být ještě daleko více. Možná jste se trochu polekali, ale nezoufejte, je pravý čas myslet na prevenci a katastrofickým scénářům zabránit. Bojovat proti parazitům se dá různě, například pomocí speciálních obojků, tablet, šamponů nebo sprejů. Nejelegantnější a v současnosti nejoblíbenějším metodou pro psy i kočky je spot-on Fypryst. Netušíte, co znamená „spot-on”? Je to jakási pipeta, jejíž tekutý obsah se vymáčkne na kůži zvířete mezi lopatky, na jedno místo, a nechá vstřebat. Účinná látka fipronyl působí až 2 měsíce proti blechám, klíšťatům a všenkám.

Fypryst koupíte třeba u veterináře, na internetu, v chovatelských potřebách nebo i v některých lékárnách. Dejte pozor, abyste koupili správně podle váhové kategorie vašeho pejska, pro kočky se vyrábí Fypryst speciálně také. Pokud by vás zajímalo více informací, stačí si otevřít stránku www.fypryst.cz.

 

 

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share