Domů Magazín 6 kroků k lepšímu životu

6 kroků k lepšímu životu

690
0
Sdílejte
Old coastal town of Omis in Croatia at night

Toužíte být spokojenější, šťastnější a žít smysluplný život? Pamatujte si, že skutečné štěstí nemá co dočinění s penězi a majetkem, ale z vědomé snahy, osobního postoje, pevného zdraví a zdravými mezilidskými vztahy. Přinášíme vám 6 kroků, které vám pomohou k lepšímu životu.

Budujte pevné vztahy

Lidé, jež mají kolem sebe své blízké a přátelé se cítí šťastnější. Mohou s někým sdílet svůj život a nepřipadají si zbyteční a osamělí. Velkou oporou jsou stabilní vztahy. Udělejte si na sebe čas a budujte pevné, zdravé vztahy. Jde-li o partnera/partnerku, snažte se společně trávit volný čas příjemně. Klidně si kupte last minute dovolenou nebo pobyt na horách, je to fuk. Jen buďte spolu a snažte se o příjemně strávené okamžiky.

Nesrovnávejte se

Nikdy se nesrovnávejte s ostatními, protože každý člověk je individuální. Vždycky budou lidé lepší a horší, než jste vy. Před nikým se nepovyšujte a ani se před nikým nesnižujte. Zaměřte se pouze na své cíle, přání, potřeby a vlastní život.

Hýbejte se

Možná to slýcháváte často a neradi. Jenže pravidelný pohyb skutečně prospívá psychickému zdraví a má velký vliv nejen na psychiku, ale i fyzičku, sexuální život a přitažlivost. Jedno souvisí s druhým.

Odpočívejte

Tím nemyslíme, že si jednou za rok koupíte, dovolenou v Chorvatku, ale naučte se odpočívat pravidelně. Nechoďte spát příliš pozdě a budete-li se cítit unavení, nehledejte řešení v kávě či energetickém drinku. Unavený člověk podléhá nativním myšlenkám, je náchylný na stres a mysl nefunguje tak, jako u člověka plného energie.

Najděte si práci, která vás bude bavit

Také chodíte do práce jen, abyste měli na zaplacení složenek, ale to, co děláte vás ani trochu nebaví? Pak je to špatně. Zkuste si najít práci, která vás bude těšit. Nemusí to být hned vyloženě práce snů, ale aby nedocházelo k tomu, že danou práci budete vykonávat vyloženě s hnusem.

Nevracejte se do minulosti

Co se stalo, stalo se. Voda také neteče pozpátku, ale plyne vpřed. Poučte se z minulých chyb, ale nevláčejte toto břímě dále sebou. Neužírejte se kvůli chybám. Jedna prohra vás naučí víc, než výhra. Zaměřte se na přítomnost a minulost nechte plavat.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share