Domů Magazín Aktivním a vrcholovým sportovcům pomáhá osobní trenér

Aktivním a vrcholovým sportovcům pomáhá osobní trenér

404
0
Sdílejte

Aktivní sportovci a ti, již se konkrétnímu sportu věnují na vrcholové úrovni, mnohdy potřebují jako vyvážení tréninkového plánu a turnajů doplňkové cvičení na posílení potřebného svalstva. Někomu vyhovuje atletická průprava, jiným taktické opakování daných cvičení, mnohým však neuškodí posilování ve fitcentru. Ovšem jaké cviky si vybrat? Kolikrát je opakovat? Jakou zátěží si neublížit? Jak posílit konkrétní partie s viditelným účinkem? Bez dohledu trenéra by se posilování mohlo stát kontraproduktivní. Žádané svalstvo posíleno nebude, naopak se nevyváženou a neúměrnou zátěží může svalovina poškodit. Sportovec tak v dobré víře může být vyřazen z tréninků i potřebných zápasů. Aby se tak nestalo, zajistí osobní trenér. Praha je místem, kde dovede skupinám vrcholových sportovců i jednotlivcům z řad aktivních sportsmanů nalézt ideální směr, díky kterému bude dosažení vytyčených cílů jednodušší.

Trenér do domu radí i méně zkušeným jedincům, kterým není lhostejná jejich kondice a vzhled

Ať se snažíte sebevíc, stále se vaše fyzická kondice nedostala na potřebnou úroveň? Cvičíte pravidelně, posilujete žádané tělesné partie, a přesto se výsledek nedostavuje? Možná děláte jenom malou chybu v zátěži, v počtu opakování cviků, třeba máte špatné stravovací návyky… Aby se z vašeho cvičení nestala noční můra, kvůli které byste chtěli s trápením se v posilovně skoncovat, nechte si poradit. Trenér do domu vám na vašich posilovacích strojích dokáže přesně navrhnout cvičební plán, názorně předvést cviky, o kterých jste třeba neměli ani tušení, pomůže vám překonat nástrahy prvních pokusů o neznámé cviky. Díky trenérovi se z pobytu ve fitku stane radost, a ne pouhé mučení kvůli nedosažitelnému výsledku.

Osobní trenér šetří čas zbytečně strávený v posilovně

Každý, kdo vstoupí poprvé do posilovny, by se měl místního trenéra zeptat na doporučení, který stroj použít nejdříve, jaká cvičení má provádět, s čím naopak pár návštěv posečkat. Ne všichni mají čas a odhozené zábrany cvičit před dalšími lidmi, a proto si pořizují cvičební pomůcky domů. Osobní trenér je důležitým pomocníkem při zařizování vlastní tělocvičny i rádcem k smysluplnému používání posilovacích strojů. Bez jeho rad by se stroje mohly stát zbytečnou investicí, na kterou se práší a zabírá místo v bytě či domě.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share