Domů Zprávy Ani energetika není pro DRFG Davida Rusňáka cizí

Ani energetika není pro DRFG Davida Rusňáka cizí

923
0
Sdílejte

David Rusňák Family Group je známá především jako investiční společnost, která se pohybuje na trhu financí rychlostí letadla. Její parketou je obchodování s dluhopisy, akciemi a fondy. Už před časem své působení ale rozšířila, a to hned v několika oblastech. Pojďme si některé vyjmenovat a ve stručnosti si o nich něco říct.

Nemovitosti neustále vedou, své o tom ví DRFG

Protože Češi ještě stále nejsou příliš nakloněni novým možnostem zúročení svých financí, zůstává pro ně nejvhodnějším řešením investice do nemovitostí. DRFG bez diskuze na tento fakt reflektovalo a tím vznikla divize Real Estate. Tento fond nemá z konkurence strach, vždy se snaží být o krok napřed. Nejen v oblasti informatiky, kam právě před časem vložil nemalé finanční prostředky pro vznik nového softwaru, ale také získávání nových zakázek a objektů. I přes krátké působení na trhu se fondu daří, a i recenze od klientů jsou příznivé. To je pro společnost znamení, že jdou správným směrem.

„Na zdraví” není pro Davida Rusňáka jen zvolání

I ve zdravotnictví spatřili lidi Davida Rusňáka nevyužitý potenciál. Netrvalo dlouho a společně s Rudolfem Matějkou založili síť lékáren s jednoznačným označením „Na zdraví”. I zde se chtějí se svými službami odlišovat. Provozovny jsou strategicky rozmístěny na celém území České republiky a nezáleží na tom, zda ve velkých či malých městech. Je jich celkem 15 a kladné recenze dávají klienti především možnosti samoobslužného prodeje a poradenství jak s lékárníkem, ale i s dalšími odborníky. Cizí jim nejsou témata jako nadváha, spánkové poruchy, či trávicí problémy.

Digitální svět kolem nás i DRFG

DRFG TELCO a Suntel jsou partnery v oblasti telekomunikací. Je jasné, že digitální doba nás doslova pohltila a je potřeba i na ní zapracovat. Aby společnosti zefektivnili své působení na trhu, bylo třeba dát na recenze a zainvestovat do výstavby nové budovy o celkové rozloze 1 000 m2. Určena je nejen pro administrativu, ale také sklady. Při výstavbě mysleli na komfort, efektivnější provázanost zaměstnanců a ekologické vytápění včetně klimatizace. Fondu se daří v Čechách, ale i za hranicemi. Zmiňme třeba Slovensko, Švýcarsko či Německo.

Energetický fond? Nic není nemožné

Možná nejzajímavějším fondem společnosti DRFG je jeden z těch právě rodících se, a to energetický. Oblasti, na které se chce zaměřit jsou především elektrárny z obnovitelných zdrojů (vodní, věrné, fotovoltaické), dále teplárny a kombinované výrobny elektřiny a tepla. Aby mohl být fond založen, bylo třeba vlastnit dostatečné portfolio. Dokončena byla teplárna ve Šternberku a také je připraveno k nákupu pět solárních elektráren. Plány jsou ambiciózní, ale už teď dokáže poskytnout smluvním stranám poptávané množství tepla.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share