Domů Dům, byt a zahrada Ať jsi elektrikář nebo svářeč, potřebuješ pořádné oblečení. Vyberte si pracovní montérky...

Ať jsi elektrikář nebo svářeč, potřebuješ pořádné oblečení. Vyberte si pracovní montérky přesně pro vaši profesi

1218
0
Sdílejte

Dávno už je tomu, co se v Americe jako pracovní kalhoty nosily jeansy. Dnes už je tento materiál pro pracovní účely dávno překonaný, jak z hlediska bezpečnosti, kvality a výdrže materiálu, tak praktického využití.

Dnes už nefrčí ani klasické modráky, které možná znáte od svých dědů. Univerzálním pracovním kalhotám zkrátka odzvonilo. V dnešní době má každá činnost, každé povolání vlastní požadavky a pracovní montérky se jim přizpůsobují.

Pánské, dámské i dětské pracovní montérky se liší především použitým materiálem (bavlna je prodyšnější, umělé materiály zase odolnější), typem (montérky do pasu, s laclem, montérková kombinéza…) a dalšími vlastnostmi. Při výběru vždy na prvním místě zvažujte pracovní prostředí, do kterého si montérky budete oblékat.

8 tipů na montérky dle různých profesí

Pro svářeče

Na to, že je oheň dobrý sluha, ale zlý pán, musí při oblékání myslet všichni, kdo s ním pracují. Svářeči tak na pracovních montérkách SIOEN ocení především nehořlavost, pak také zvýšenou odolnost vůči roztržení a chemickým prostředkům.

Pro elektrikáře

Pracovní montérky COEN mají své místo všude, kde hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Vyznačují se zejména svými antistatickými vlastnostmi, ochrání vás rovněž při vznícení hořlavých kapalin, výparů či vzniku jiného plamene.

Pro lesníky

Při jakékoliv práci s ostrými předměty a nástroji (a to nejen v lese) potřebujete oděv, který vydrží, když vám náhodou „ujede ruka”. Neprořezný oblek PLUTO chrání proti prořezu po celém těle. Je vybaven odolnou vložkou, která uspěje i v konfrontaci s motorovou pilou.

Pro cestáře

Pracujete-li při snížené viditelnosti, jako například cestáři, pro bezpečnost vaši i ostatních je třeba, abyste byli dostatečně vidět. To vám zajistí reflexní pracovní montérky VEKTOR, ve kterých se neztratíte z dohledu ani v noci.

Pro automechaniky

V každé dílně se čas od času rozlije nějaký olej či jiná chemikálie. S olejivzdornými a voděodolnými montérkami TAYRA se vám jednak vaše oblečení nezničí a obávat se nemusíte ani žádného úrazu. Jejich funkčnost podtrhuje speciální impregnace, která je na povrchu montérek nanesená.

Pro práci v zimě

Bohužel i v zimním období je nutné vyrazit ven a pracovat v náročných klimatických podmínkách. Mrazu, dešti a větru se vám bude lépe čelit se zatepleným zimním pracovním oblečením EMERTON. Kromě zateplení má i reflexní pruhy, což se v zimní snížené viditelnosti také hodí. Zimní montérky Emerton jsou vhodné až do -40°C.

Pro skladníky a pracovníky v průmyslu

Montérky s laclem představují asi nejznámější pracovní oděv. Montérkové kalhoty s laclem ASSENT jsou oblíbené díky své praktičnosti (spousta kapes a kapsiček) a především pohodlnosti. Zároveň vás ochrání před běžnými pracovními úrazy.

Pro domácí kutily

Montérky do pasu DESMAN jsou pro vás ideální volbou ve chvíli, kdy hledáte praktické a pohodlné kalhoty pro občasnou práci a stačí vám zajištění základní, nikoliv žádné speciální bezpečnosti. V letních měsících si jistě oblíbíte jejich ještě pohodlnější variantu, tedy pracovní šortky.

 

Při vybírání pracovních montérek je nejdůležitější, aby vám dokonale seděly, byly pohodlné a při práci vás tak nijak nerušily. Pokud si nejste jistí, jaké speciální vlastnosti pro své povolání od pracovního oděvu máte požadovat nebo tápete ve výběru obecně, navštivte web společnosti Tomis CZ, kde vám s výběrem pracovních oděvů a dalších ochranných pracovních prostředků rádi poradí.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share