Domů Zprávy Babysitting je zajímavá brigáda

Babysitting je zajímavá brigáda

644
2
Sdílejte

Brigáda v cizině. Studenti často vyráží do cizích zemí za několika účely: naučit se jazyk, vydělat si peníze, osamostatnit se… A jedním z nejžádanějších brigád hned vedle obsluhy restaurací, které v zahraničí vykonávají, je hlídání dětí. Hlídat děti lze ale i v Česku! Je zde spousta maminek, které si rády udělají volný večer nebo si najdou práci na zkrácený úvazek. Potřebují jen pomoc s hlídáním jejich dětí.

Brigáda
Brigáda

Jaká je správná chůva?

Přemýšlíte-li o práci či brigádě v oblasti hlídání dětí, měli byste mít na paměti následující: Musíte umět vařit. Spousta maminek vyžaduje přípravu domácí stravy, žádné polotovary.Je potřeba být trpělivý. Dětem nejde všechno tak dobře, jako vám. Potřebují čas a trpělivého učitele. Respektujte soukromí. Rodina, která si vás vybere a zaměstná, může vyžadovat pouze starání se o děti stylem – odvézt do školy, vyzvednout z kroužku atp. Mnohdy však zůstanete s dětmi v cizím prostředí, které je něčím domovem. Není tedy na místě roztahovat se a už vůbec ne lézt do soukromí!

Alergie na práci zde není vítaná! Hlídání dětí v sobě často ukrývá i starost o domácnost. Žehlení, praní, utření prachu…

Děti, o které se staráte, je potřeba vést slušnému chování a jít jim příkladem. Dopředu se však často stanovují pravidla rodinou, která má právo nárokovat specifický způsob výchovy. A vy to musíte respektovat nebo jít o dům dál.

Brigáda na léto či celý rok

Láska k dětem – je prostě potřeba! Nemůžete hlídat děti s vědomím, že si to odtrpíte, dostanete zaplaceno a půjdete domů. Z hlídání dětí musíte mít radost, musíte být ochotni postarat se i o toho cizí dítě jako o vlastní.

Kde najdu práci?

Pokud jste pro hlídání dětí ti praví – a to zjistíte z předchozího výčtu dovedností, vlastností a požadavků, neváhejte a podívejte se na stránky Žirafa.cz. Tato mladá personální agentura spolupracuje s mnoha zaměstnavateli a ví, jak najít práci či brigádu. A pokud vás nezaujalo právě hlídání dětí, neváhejte a zjistěte, jaká volná místa www.nejlepsibrigady.cz nabízí, jedno z nich může být to pravé pro vás.

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share

2 KOMENTÁŘE