Domů Zprávy Balneoprovoz pro děti v Lázních Luhačovice na špičkové úrovni

Balneoprovoz pro děti v Lázních Luhačovice na špičkové úrovni

469
0
Sdílejte

Nový balneoprovoz s uhličitými koupelemi je vrcholem přeměn a modernizace dětských léčeben v Luhačovicích, což odpovídá dlouhodobému záměru zkvalitňovat lázeňskou péči. Po několikaletém úsilí byla hlavní rekonstrukce dětských léčeben dokončena před dvěma lety. Ubytování je v současné době zajišťováno v pokojích odpovídajících kategorii tříhvězdičkového hotelu. Všechny pokoje pro děti od 1,5 roku s doprovody jsou nyní vybaveny moderním příslušenstvím a novým nábytkem.

balneo

Balneo pro děti

Ve stejném standardu byla provedena i modernizace penzionu Rodina rovněž určeného dětem s doprovody. Dětem starším 6 let, které absolvují pobyt bez doprovodu rodičů, jsou v dětské léčebně Miramonti k dispozici pokoje s novým nábytkem a televizory včetně WiFi připojení přímo na pokojích. Upraveny byly také společné toalety a sprchy. Celodenní stravování je připravováno v nové kuchyni a pacienti se stravují v příjemném prostření barevně sladěné jídelny. V posledních letech proměnou prošly i další balneoprovozy, kde se podávají inhalace, koupele a rehabilitace. Dětem slouží nově vybudované herny, tělocvična, kinosál, společenské prostory, hřiště, bazén, venkovní sportoviště i ohniště. Součástí komplexu léčeben je i základní škola.

lázně

Lázně Luhačovice

Dětské léčebny v Luhačovicích patří k největším v České republice a léčí se zde děti s respiračními onemocněními, obezitou, nemocemi zažívacího ústrojí, ale i kožními a onkologickými onemocněními. Po léčebných procedurách mají děti čas i na procházky a další aktivity. Během lázeňské léčby se dětem bez doprovodu věnují kvalifikované vychovatelky. Ve volném čase se děti mohou těšit i na besídky, karnevaly, diskotéky, koncerty, zábavná představení nebo besedy. Ke sportovním aktivitám slouží tělocvična, hřiště nebo venkovní bazén a pro nejmenší pacienty bylo vybudováno dětské hřiště.

ESPA Innovation Awards 2016

 

Další informace jsou na webových stránkách www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share