Domů Zprávy Bio vína z rodinného vinařství jsou opravdovým zážitkem

Bio vína z rodinného vinařství jsou opravdovým zážitkem

515
0
Sdílejte

Tradice, rodinná produkce a bio kvalita se dnes velmi cení a nejinak je tomu u vína. Než si koupit nějaké “no name” víno z jižních zemí, mnoho lidí dá přednost tomu tuzemskému, nejčastěji z Jižní Moravy, která je rájem vinařů. K nejznámějším oblastem patří ta Velkopavlovická a zde leží i Rodinné vinařství Pavel Binder, konkrétně v obci Rakvice. Jeho historie sahá do roku 1999 a v současné době se zaměřuje na produkci kvalitních vín z ekologicky pěstovaných hroznů.

Pavel Binder vinařství
Pavel Binder vinařství

Bio víno z vinařství Pavel Binder

V této rodině se víno pěstovalo a vyrábělo po generace zpátky, ale právě v roce 1999 se přešlo k pěstování a produkci na profesionální úrovni, nejen ze záliby. Vinařství obhospodařuje
cca 9 hektarů vinic v katastrech obcí Rakvice, Velké Bílovice a Přítluky, na jižních svazích ideálních právě pro vinnou révu s minimem použití chemie. Vše probíhá ekologicky, takže vzniká bio víno, stále, oblíbenější a žádanější. Ročně ho tu vyprodukují až 50 000 litrů!

Bio víno s tradicí

Přechod z klasického hospodaření na to ekologické nastal v roce 2008, oficiálně roku 2011, kdy vinař Pavel Binder získal první certifikaci na bio vína. Cílem je vyrábět vína vysoké kvality v menších šaržích a za dobu, kdy se bio pěstování a výrobě věnuje, získal už několik prestižních ocenění, což svědčí o tom, že se záměr daří naplňovat. V nabídce najdeme i víno jemně perlivé (růžové i bílé sladší) nebo výborné mošty. Perlivé víno je nejoblíbenější v teplých měsících, mošty jsou zase vhodné i pro děti, jde o hroznovou šťávu 100% nebo s přidáním ovoce, samozřejmě bez jakýchkoliv konzervantů či barviv.

vine

Rodinné vinařství

V tomto menším rodinném vinařství převládá výroba vín přívlastkových, v menším objemu také vín moravských zemských. K oblíbeným u zákazníků patří kupáže vytvořené z několika odrůd, které zakoupíme pod označením Cuvée Binder. Top víny jsou ty z nejvyšší řadu NATUR, která zrají ve dřevěných sudech s minimem síření a jakýchkoliv zásahů při výrobě, na jemných kvasinkách následně 18 – 24 měsíců. Napít se takového vína je pak opravdovým zážitkem.

Rádi by jste takové víno ochutnali? Koupit a zkusit ho můžete přímo ve vinařství nebo objednat přes e-shop.

Pavel Binder – rodinné vinařství

Telefon: +420 725 309 817

E-mail: vinarstvi@pavelbinder.cz

 

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share