Domů Zdraví Blechy a možná alergie u koček

Blechy a možná alergie u koček

597
0
Sdílejte

Blechy jsou velmi nepříjemná stvoření. A fakt, že jsou možným důvodem vzniku alergie, je dělá ještě horší. Tento druh alergie způsobuje skutečná muka. Stačí jediné kousnutí a trýznivý pocit svědění může vydržet až několik dní. Pokud je blech víc, svědění je nesnesitelné. Proto alergii na bleší kousnutí doprovází jak fyzické, tak psychické obtíže.

Symptomy alergie

Alergie vzniká po tom, co se kůže dostane do kontaktu s blešími slinami. V místě kousnutí vzniká silný zarudlý zánět. Právě tato místa si kočka velmi často drbe a vykusuje. Docházet může až k vypadávání srsti. Obecně jsou problémy spojené s blechami záležitostí spíše koček trávících více času venku.

Jedním ze způsobů jak alergii objevit, je prohrábnutí srsti na hřbetu. Ucítit byste měli malé stroupky. Objevit v srsti můžete také nápadné černé tečky. To je trus, který za sebou blechy nechávají. Připomínat může také lupy.

Blechy, kočky a alergologický test

Když se blechy už na tělo hostitele dostanou, prožijí na něm většinu života. Pokud se jich ovšem zvíře nezbaví samo, což se také může stát. Není to však, ale pravidlem. Správný chovatel by měl tedy vždy při podezření zasáhnout. Naprostou jistotu vám dá alergologický test. Ukáže-li se alergie jako pozitivní, je třeba postupovat podle doporučené léčby.

Odblešit bude třeba pravděpodobně nejen zvíře, ale také místa, kde přebývá. Blechy totiž do srsti kladou svá vajíčka a ty po dopadu na zem zamořují okolí. Larvy se navíc živí zmíněným černým trusem.

 

Na blechy si je zkrátka důležité dát pozor.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share