Domů Zprávy Co nesmí chybět v zahradním posezení?

Co nesmí chybět v zahradním posezení?

568
0
Sdílejte

Není o tom pochyb, léto už je tady! Naše zahrady se zelenají a naše zahradní posezení ožívají. Pojďme si rychle zrekapitulovat, co by v něm nemělo chybět, ať už máte pergolu, altánek nebo klidný plácek pod stromy.

zahrada

 Zahradní nábytek

Zahradní nábytek je samozřejmost a asi nemá cenu se hádat která jeho varianta je lepší nebo horší. Ať už si vyberete ratan, masiv nebo odlehčené hliníkové konstrukce, určitě neprohloupíte. Jen pozor aby váš zahradní nábytek tak nějak ladil i se zbytkem zahrady. Jediné co bychom rádi řekli je – Vyhněte se levnému plastovému nábytku. Nenajdete v něm pohodlí a v konečném důsledku ani úsporu peněž.

Potřeby na grilování

Grilování je neodmyslitelně spojeno s létem a návštěva na návštěvu s pouhým ohništěm pravděpodobně velký dojem neuděláte. Je pak už jen na vás, jestli chcete zainventovat a několik dalších let si pořídit, či postavit vlastní krb, nebo zůstat mobilní a vybrat si jeden z mnoha grilů, které jsou dnes na trhu. Zde pak je noho možností – gril na uhlí, elektrický, plynový. Jak zvolit ten správný se dočtete v doprovodném průvodci Jak vybrat správný grill.

Něco pro děti

Skoro nezáleží na tom, jaká jste generace. Jistota u posezení ale je, že když už nemáte vlastní, dříve nebo později vás navštíví nějaké děti. Právě pro ně by v posezení nebo na nejbližším stromě nemala chybět houpačka, pískoviště nebo dětský domeček. Za příjemné ceny můžete tyto „vychytávky” pro děti získat na specializovaném webu izpravydnes.cz. Věřte, že zařídit si vedle posezení upravený plácek na hraní se koneckonců bude nejednou hodit i vám. Například ke slunění a odpočinku.

Něco k odpočinku a pohodlí

A zde se k tomu dostáváte. Není zřejmě nic příjemnějšího, než si namíchat náš oblíbený drink a po celodenní práci na zahradě si prostě lehnout na lehátko a relaxovat, opalovat se, či v klidu usnout. Pohodlné zahradní lehátko nebo houpací síť, to prostě každý potřebujete!

Záhadná skřínka

Ale zpět do vybavení posezení. To totiž bezpochyby potřebuje také „Záhadnou skříňku”. Tedy skříňku, která vám ulehčí od neustálého běhání pro věci. Z našich zkušeností jsou jejím nečastějším obsahem skleničky, papírové či plastové talířky, noviny a sirky na podpal a další potřebné náčiní ke grilování. Dále často obsahuje také deky, polštářky a podsedky pro vaše pohodlí. Zde se ale už dostáváme na hranu mezi skříňkou a velkou almarou a tak si raději rozhodněte sami, co potřebujete mít skutečně po ruce.

Vlastnoručně vyřezaná socha zahradního skřítka

Vtip? Možná. Ale kdo se nebojí. Nechť vyřezává!

MetSo on Facebook
  • 1
    Share