Domů Zprávy Co s poškozeným motocyklovým diskem?

Co s poškozeným motocyklovým diskem?

414
0
Sdílejte

Znáte to, sluncem zalitá okolní krajina, motor pod vámi spokojeně přede a nic vám nechybí. Na výjezdu ze zatáčky vás však čeká hluboká díra, které si nevšimnete a kterou tu cestáři po zimě zapomněli. Kdo vyhraje je dopředu jasné a tak se na vašem motocyklu místo kola otáčí nevzhledná „šiška”. Co teď s tím?

Odborník na alu disky vždy pomůže

Opravy alu disků už naštěstí v dnešní době nabízí, nejen, spousta pneuservisů jako doplňkovou službu. Pokud se vám tedy přihodí podobná nehoda, nevěšte hlavu. Odborníky na slovo vzatými jsou třeba „servisáci” ve firmě Icarauto. Opravám disků se věnují spoustu let a používají nejmodernější technologie. A pokud si netroufáte na sundání kola ze svého motocyklu, není to pro ně žádný problém, mají na to šikovné ruce a dostatek zkušeností. Když už se jim dostane kolo do rukou, přichází na řadu vlastní oprava.

Jak se dělá oprava alu disku

Prvním krokem je samozřejmě sundání pneumatiky a prohlédnutí stavu disku. Pokud je disk pouze zohýbaný a šišatý, je to ta jednodušší varianta opravy. Disk se upne na speciální číslicový stroj na opravu disků, který ho odkáže postupně za pomocí rotačního pohybu srovnat tak, že bude k nerozeznání od nového. Vše je přísně měřeno, takže nehrozí nebezpečí toho, že by disk později „házel”. Po srovnání se provede kontrola, zda se na disku neobjevily praskliny. Pokud ano, a nebo v případě, že byl kus disku odštípnut, je na řadě složitější metoda opravy alu disku.

Co když je to prasklé?

Prasklina nebo vzniklý lom je pečlivě vybroušen až na pevný neporušený materiál a vše je pak následně znovu zavařeno. Svary jsou přebroušeny a vše znovu pečlivě zkontrolováno tak, aby byla zaručena nezbytná pevnost. Po podobných opravách alu disků samozřejmě utrpí i estetická stránka a tak je možnost nechat lemy přeleštit a nebo postižená míst sjednotit nástřikem. Po kompletní opravě nikdo nepozná, že nejde o nový disk. Nebojte se v případě problémů obrátit na opravdové odborníky.

Pneuservis Icarauto Praha 4

MetSo on Facebook
  • 1
    Share