Domů Zprávy Cyklostezka Gerlova Huť – Srní

Cyklostezka Gerlova Huť – Srní

499
0
Sdílejte

Po 10 letech plánování, shánění financí a budování se podařilo na Šumavě dokončit projekt, který potěší především milovníky cykloturistiky, ale ve svém důsledku přinese užitek motoristům i zdejšímu regionu.

Cyklostezka
Cyklostezka Gerlova Huť – Srní

Vše začalo před deseti lety

Psal se rok 2006, když se začal realizovat plánovat první úsek cyklostezky, mající za úkol oddělit od sebe cyklistický a automobilový provoz na páteřní silnici protínající celý region Šumavy. První pětikilometrový úsek, který kopíruje souběžnou silnici vznikl mezi parkovištěm na Gerlově Huti a osadou Nová Hůrka. Za využití dotací z fondů EU postupně přibývaly další úseky ve směru na Prášily a Srní, ale teprve v roce 2015 se podařilo dokončit i poslední úsek mezi již zmíněnou Novou Hůrkou a Skelnou, čímž byla zkompletována první šumavská cyklostezka. Milovníkům kol tak budou moci poznávat tento kout Šumavy ze sedel kol, aniž by se museli obávat střetu s automobily na poměrně frekventované komunikaci. Zmíněná trasa vede v naprosté většině po nové zbudovaném asfaltovém chodníku, hned na několika místech překonává potůčky po nově zbudovaných můstcích, přesto na několika úsecích využívá původní komunikace bývalého vojenského výcvikového prostoru.

Šumavou na kolech

Nově vzniklá trasa končí v Srní – Mechově na místě, kde se křižuje silnice s Vchynicko – Tetovským plavebním kanálem. Pokud se Vám nechce ponořit do poměrně živého provozu na zdejší silnici, můžete pokračovat po lesní cestě kopírující plavební kanál a proti jeho proudu zamířit směrem k Modravě. Tady už ale opravdu končí putování po první šumavské cyklostezce.    

MetSo on Facebook
  • 1
    Share