Domů Zdraví Domácí zdravotní péče pro kohokoliv

Domácí zdravotní péče pro kohokoliv

498
0
Sdílejte

Ne, domácí zdravotní péče není určena výhradně pro seniory. I když to tak může vypadat. Domovy seniorů jsou beznadějně plné a pro mnoho starších licích to ani tak není to pravé ořechové. Chtějí být zkrátka doma. Přitom ale potřebují určitou lékařskou péči. Právě z těchto důvodů tvoří více než polovinu pacientů využívajících agentur domácí zdravotní péče. Zbývající pacienty ale tvoří lidé po úrazech, po prodělaném infarktu myokardu či mrtvici. U těchto pacientů není nutné setrvávat v nemocnici, potřebují ale zdravotní sestry na určité procedury. Převazy ran, aplikace injekcí, fyzioterapie, parenterální výživa, ale také domácí umělá plicní ventilace. To vše může pro pacienta zajistit domácí zdravotní péče.

Možnost plného hrazení zdravotní pojišťovnou

Zda je pro pacienta domácí zdravotní péče vhodná, o tom rozhoduje ošetřující lékař pacienta. Pokud domácí péči lékař předepíše, je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient tak může stonat doma. V pohodlí, v blízkosti své rodiny. Může se vrátit k původnímu stylu života, pokud to tedy jeho stav dovoluje. Pacient je tak v psychické pohodě, není vystaven nemocničním nákazám a rekonvalescence je mnohem rychlejší, než kdyby byl zbytečně v nemocnici.

Kontaktujte nás

Zaujala vás možnost domácí zdravotní péče a nevíte, na koho se obrátit? Zeptejte se svého ošetřujícího lékaře, nebo zkuste agenturu vyhledat na internetu. Uvidíte, kde má sídlo, kde má pobočky, jaké služby poskytuje a zda má smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. Jedním z největších poskytovatelů s širokým portfoliem služeb je i ProCare Medical s.r.o. Společnost sídlí v Praze, ale má pobočky po celé České republice. Na jejich stránkách www.procare.cz naleznete veškeré podrobnosti včetně ceníku. Navíc můžete kdykoli zavolat na telefonní linku, kde jsou vám k dispozici kvalifikované a zkušené zdravotní sestřičky.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share