Domů Zprávy Doplňky stravy pro posílení imunity a vitamíny

Doplňky stravy pro posílení imunity a vitamíny

472
0
Sdílejte

Imunitní systém je jedním z nejdůležitějších v těle. S fungujícím imunitním systémem, tedy odolnou imunitou, se tělo dokáže poprat s různými nemocemi. Ještě důležitější je ovšem nemocím předcházet. A proto si musíme vybudovat silnou imunitu. V určitých obdobích života se každý z nás může potýkat s oslabenou imunitou. Imunitu nám často negativně ovlivňuje nedostatečná životospráva. Zařazení zdravějších potravin, dostatečného pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu nám imunitu může mnohonásobně posílit.

Vitamíny

Naše tělo se neobejde bez vitamínů

Pokud máme ale imunitu z jakéhokoliv důvodu už oslabenou, skvělou pomocí jsou různé doplňky stravy a vitamíny na imunitu. Budou se nám hodit jak v období chřipek a nachlazení, tedy zejména na podzim a v zimě, tak v období, kdy podléháme většímu stresu nebo se léčíme z nemocí. Na výběr máte ze široké škály produktů. Jedním z nich je kolostrum. Jedná se o první mléko, které samice vylučuje po porodu mláděte. Tato unikátní životadárná tekutina obsahuje koncentrované množství několika důležitých skupin látek, jako jsou imunoglobuliny, vitamíny, růstové faktory, antivirové a antibakteriální látky. Kolostrum optimalizuje přirozený obranný systém, pomáhá udržovat zdraví a tím, že zneškodňuje škodlivé viry a bakterie, posiluje tzv. „pasivní imunitu”. Rovněž napomáhá normální funkci imunitního systému při intenzivní fyzické námaze. Zároveň urychluje následnou regeneraci po námaze.

Probiotika a jejich účinky

S imunitou vám mohou pomoci také probiotika. Jedná se o prospěšné bakterie, které putují do střeva a upravují rovnováhu střevní mikroflóry. Využijete je jak po léčbě antibiotiky, tak pro usnadnění trávení, lepší vstřebávání živin a proti plynatosti.

Naše tělo se neobejde ani bez vitamínů. Jsou důležité pro samotné fungování organismu. Vzhledem k někdy nedostatečné kvalitě a vyváženosti stravy jich můžeme přijímat nedostatek. Jedním z mnoha důležitých vitamínů je vitamín D3. Přirozeně se vytváří v kůži při působení slunečního záření. V obdobích, kdy nejsme vystavováni slunci nebo používáme opalovací krémy, se však může objevit jeho nedostatek. Dostatek vitamínu D je nezbytný pro fungující imunitní systém a zdraví kostí a zubů.

Dopňky stravy

Naše západní civilizace se také často potýká s nedostatkem omega-3 mastných kyselin. Ty se nacházejí hlavně v tučných rybách, vegetariánskými zdroji jsou pak ořechy a semínka (zejména lněná). Omega-3 mastné kyseliny přispívají ke správné funkci mozku. Také mohou snižovat riziko kardiovaskulárních chorob a pomáhají snižovat krevní tlak. Rovněž mají protizánětlivé účinky, je vhodné je užívat při alergiích. Zdrojem těchto kyselin je například doplněk stravy super omega 3.

Zejména ženy se snaží udělat mnohdy vše pro to, aby zpomalily stárnutí. Zastavit ho nelze, můžeme však zmírnit jeho příznaky. Pokud se nechcete vrhat pod kudlu, ale přitom chcete vypadat mladistvěji, můžete vyzkoušet doplňky stravy proti stárnutí.

 

 

 

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share