Koho by neokouzlily pěkné zahradní sochy od řezbáře Sibery. Je neuvěřitelné, co se dá pomocí motorové pily a vlastní fantazie vytvořit. Nejlepší materiál pro vyřezávání je měkké dřevo: lípa, olše a osika. Dřevo je homogenní, husté a perfektně se z něho vyřezává. Vysušené dřevo z těchto stromů se nekroutí a je pevné.
Klasický materiál – lípa. Z lípy se dají řezat trojrozměrné hračky, hojně se využívá v sochařství. Oblíbili si lípu nejen řezbáři, ale i výrobci nábytku.
Svérázná textura olše, má měkký načervenalý odstín – vzácná barva středního pásma stromů.
Osikové dřevo je nejbělejší, dá se skvěle zpracovávat, je odolné proti tlaku. V dávných dobách se z tohoto dřeva vyráběly šindele pro střechy, sruby, studny a různé kuchyňské náčiní.
Stříbřitě šedé březové dřevo je hustší a silnější než lípa, olše a osika, takže opracovat ho je trochu složitější. Miniaturní řezby se převážně vyrábějí z hrušky, jablka a javoru.
Jehličnaté dřevo – řezbářské práce lze provést pouze s hlavními prvky. Borovice je vhodná k výrobě ozdoby domů – vlysů, křídla, ale také se z ní vyrábějí dřevěné sochy.
Řezbář Sibera si oblíbil modřín, ale rád vám vyrobí sochu i z jiného dřeva.
Dřevěné sochy Radima Sibery
Radim Sibera věnuje práci se dřevem všechen svůj volný čas. Jeho tým – motorová pila, fantazie a pozitivní myšlení. Nápady se rodí spontánně, nejčastěji při představě, stačí se podívat na zakřivenou větev a socha je na světě. Ve skutečnosti jde o to najít vhodný kus dřeva. Některé dřevěné sochy jsou hotové jedna dvě, na jiných může řezbář strávit i několik měsíců. Jsou umělci, kteří jednu sochu vyrábějí i několik let. Záleží na detailech a požadavku zákazníka.
Další pozoruhodné sochy umělce Sibery lze vidět na internetových stránkách drevene-sochy.cz.
https://pravazena.cz/prorezavaji-vasemu-miminku-zoubky-co-pomuze-a-cemu-se-radeji-vyhnout/
https://beautyblogerky.cz/jak-originalne-darovat-diar-svym-blizkym/
https://inspirovanozenou.cz/tsmc-zvazuje-vystavbu-tovaren-na-cipy-v-nemecku-a-japonsku/