Domů Dům, byt a zahrada Dřevěné sochy od mistra Sibery do vašeho domova

Dřevěné sochy od mistra Sibery do vašeho domova

947
0
Sdílejte

Koho by neokouzlily pěkné zahradní sochy od řezbáře Sibery. Je neuvěřitelné, co se dá pomocí motorové pily a vlastní fantazie vytvořit. Nejlepší materiál pro vyřezávání je měkké dřevo: lípa, olše a osika. Dřevo je homogenní, husté a perfektně se z něho vyřezává.   Vysušené dřevo z těchto stromů se nekroutí a je pevné.  

Klasický materiál  – lípa. Z lípy se dají řezat trojrozměrné hračky, hojně se využívá v sochařství. Oblíbili si lípu nejen řezbáři, ale i výrobci nábytku.

Svérázná textura olše, má měkký načervenalý odstín – vzácná barva středního pásma stromů.

Osikové dřevo je nejbělejší, dá se skvěle zpracovávat, je odolné proti tlaku. V dávných dobách se z tohoto dřeva vyráběly šindele pro střechy, sruby, studny a různé kuchyňské náčiní.

Stříbřitě šedé březové dřevo je hustší a silnější než lípa, olše a osika, takže opracovat ho je trochu složitější. Miniaturní řezby se převážně vyrábějí z hrušky, jablka a javoru.  

Jehličnaté dřevo –  řezbářské práce lze provést pouze s hlavními prvky.  Borovice je vhodná k výrobě ozdoby domů – vlysů, křídla, ale také se z ní vyrábějí dřevěné sochy.

Řezbář Sibera si oblíbil modřín, ale rád vám vyrobí sochu i z jiného dřeva.

Dřevěné sochy Radima Sibery

Radim Sibera věnuje práci se dřevem všechen svůj volný čas. Jeho tým – motorová pila, fantazie a pozitivní myšlení.  Nápady se rodí spontánně, nejčastěji při představě, stačí se podívat na zakřivenou větev a socha je na světě. Ve skutečnosti jde o to najít vhodný kus dřeva. Některé dřevěné sochy jsou hotové jedna dvě, na jiných může řezbář strávit i několik měsíců. Jsou umělci, kteří jednu sochu vyrábějí i několik let. Záleží na detailech a požadavku zákazníka.    

Další pozoruhodné sochy umělce Sibery lze vidět na internetových stránkách drevene-sochy.cz.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share