Domů Zprávy DRFG TELCO a Suntel ovlivňují digitální prostředí

DRFG TELCO a Suntel ovlivňují digitální prostředí

683
0
Sdílejte

Všichni žijeme v digitální době. A zejména pro firmy je nezbytné udržet krok s nejaktuálnějšími digitálními prvky. Mnohé o tom ví partner DRFG TELCO a generální ředitel společnosti Suntel Roman Řezníček. Firma Suntel sídlí v novém administrativním prostředí ve Zlíně, což primárně přispělo k účinnější formě komunikace mezi zaměstnanci a zlepšila se i celá organizační struktura. Neboť v DRFG, investiční skupině Davida Rusňáka věří, že zaměstnanec je pro firmu klíčový prvek k plnění cílů. Proto se DRFG zaměřila nejen na dluhopisy a fondy, ale i na telekomunikační prostředí.

V telekomunikačním prostředí je nezbytná rychlá a efektivní komunikace mezi jednotlivými kolegy. Proto na základě firemních diskuzích jsou komunikační týmy rozmístěny tak, aby nevznikaly zbytečné prodlevy při rozhodování a jednání probíhala hladce a bez problémů. Nové prostory disponují s celkovou plochou 550 m2 a sklady zaobírají plochu 450 m2. Zahrnují nadstandartní vybavení nezbytné pro zajištění efektivnějších výkonů zaměstnanců, jako je více denního světla. Také každá místnost je klimatizovaná a vytápěna tepelným čerpadlem, která je ohleduplná k životnímu prostředí.  V konečné fázi se tyto změny pozitivně projeví i ve spokojeném zákazníkovi.

Firma Suntel expanduje i do zahraničí

V zahraničí se firmě Suntel každoročně velmi daří, a to až o 50 % ročně. „Po příletu letadlem do Švýcarska jsme se po dlouho očekávaném konkurzu dočkali spolupráce s mobilním operátorem Salt. Jedná se o „full turnkey” projekt, v jehož rámci s dalšími dvěma společnostmi modernizujeme klientovu síť. Projekt zahrnuje technologickou, akviziční i stavební část. Aktuálně pracujeme na modernizaci sítě LTE, přenosové rádiové sítě a připojování stanic na optickou infrastrukturu”, míní ředitel společnosti Suntel Roman Řezníček. Upgrade LTE sítě je zajištěn také pro klíčového hráče na švýcarském telekomunikačním trhu, jedná se o operátora Swisscom.  V Německu se firma Suntel stará o Vodafone, na Slovenku o O2 a nedávno i o nováčka operátora 4ka.

V České republice Suntel tradičně kooperuje s Vodafone. Nově spolupracuje také s firmou CETIN, která distribuuje největší datovou a komunikační sítí pro Českou republiku. Cílem je sloučit infrastrukturu mezi CETIN a vlastní sítí Suntel Net a vybudovat a zmodernizovat mobilní síť.

Hlavním záměrem je v současné době konsolidovat lokální poskytovatele internetových služeb pro Zlínsko a Jižní a Střední Moravu. Jde zhruba o 32 tisíc zákazníků a tímto sloučením Suntel zaujímá třetí místo mezi poskytovateli na Moravě. Suntel se blíží k vytyčenému cíli, a to na Moravě mít segment zákazníků o velikosti 100-150 tisíc spokojených klientů.

Plány pro rok 2018

Ke konci roku 2017 Suntel odprezentuje nový informační systém, díky němu klienti budou schopni online spravovat účty a veškeré nabízené služby. Tímto krokem Suntel očekává zlepšení avizovaných služeb, servis a celkovou péči pro své zákazníky. Roman Řezníček věří, že individuální provideři na trhu nemají šanci v budoucnu uspět kvůli zvyšující se rychlosti rozvoje telekomunikací a rostoucích nároků od zákazníků. Faktem zůstává, že velikost na trhu odpovídá stěžejní síle v telekomunikačním prostředí.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share