Domů Zprávy Drony dnes uřídí i pětileté dítě

Drony dnes uřídí i pětileté dítě

559
0
Sdílejte

Drony jsou obrovským hitem několika posledních let. Nejčastěji se v českých domácnostech objevují jako vánoční dárek.

Drony dnes uřídí i pětileté dítě. V České republice neexistuje zákon, který by jim toto zakazoval. Při manipulaci s dronem je však nezbytné dodržovat určitá pravidla, především ty bezpečnostní.  V případě, že dron ovládá malé dítě, nenechávejte jej nikdy bez dozoru.

Dron by dítě nemělo chytat do ruky, když je spuštěný. Dron je třeba položit na volnou plochu, odstoupit a teprve poté s dronem vzlétnout. RC model má malé vrtulky, které by mohly dítě zranit.

Dítě naučte nejprve, jak se droni ovládají. Naučte je s dronem vzlétat a přistát. Pro malé děti od pěti let postačí model bez kamery. Dron s kamerou je vhodný pro děti nad 10 let. Vybrat můžete také modely, které se dají používat i v interiéru, když prší.

Kvadrakoptéra může být pro dítě zajímavým dárkem. Je však vhodné pořídit levnější model, na kterém si vyzkoušíte, zda bude dítě dron bavit. Drony umožní pozorovat svět z ptačí perspektivy. Přístroj bez kamery slouží především pro zábavu a na hraní.  Drony s kamerou umožní natáčet videa i pořizovat fotografie. Ovládat dron lze pomocí dálkového ovládání, tabletu či chytrého telefonu. Pro děti je nejjednodušší zvolit dálkový ovladač. Ovládání dronu zlepšuje u dítěte prostorovou orientaci, u mnoha chlapců nastartují zájem o elektroniku a techniku.

Drony zakoupíte v hračkářství, prodejnách s RC modely nebo ve specializovaném obchodě, kde najdete lepší modely, příznivé ceny a také lepší odborné poradenství.  Nekupujte zbytečně drahý stroj, dítě jej může snadno rozbít.

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share