Domů Zprávy Dveřní doplňky zvýší funkčnost a vylepší design dveří

Dveřní doplňky zvýší funkčnost a vylepší design dveří

917
0
Sdílejte
Dveřní doplňky

Ať už vybereme jakkoliv interiérové či exteriérové dveře, jejich vzhled dokreslují dveřní doplňky. Patří k nim kliky, panty, kukátka, madla, dveřní zarážky, zámky a mnoho dalšího. Dveřím díky nim můžete dát vlastní originální styl a podpořit jejich funkčnost. Měly by ladit ke stylu dveří. Moderní minimalistické dveře vyžadují i kování a další doplňky dveří ve stejném duchu, naopak k některému domu a jeho dveřím se hodí zdobné prvky, třeba i v antickém nádechu.

Dveřní doplňky
Dveřní doplňky

Kliky a kování

Interiérové kování a kliky se vyrábějí v nejrůznějším provedení, hrají roli v bezpečnosti, vzhledu i pohodlném ovládání dveří. Měly by ladit se vzhledem dveří. K základnímu rozhodování patří, zda zvolit celoštítové či rozetové kování. I panty bychom měli sladit s ostatním dveřními doplňky a dbát na to, aby byly plně seřiditelné ve všech osách.

Praktické pomůcky k ovládání dveří

Dveřní madla a madélka slouží k otevírání místo klik nebo jako jejich doplnění. Nezbytná jsou například u balkonových dveří a „lítaček”. Dveřní zarážky jsou praktické pro interiér a exteriér, udrží dveře na místě, pokud například stěhujeme nábytek nebo potřebujeme větrat. Vyrábějí se v zajímavém a moderním provedení, a to jako klasické a samolepící. Podobnou funkci mají stavěče dveří.

Dveřní doplňky pro zvýšení bezpečnosti

Praktickým doplňkem vchodových dveří či dveří od bytu je kukátko. Namontovat lze už při nákupu dveří , ale je to možné i dodatečně. Dveřní kukátka zvyšují pocit bezpečí díky tomu, že dobře vidíme, kdo stojí před našimi dveřmi. Čím je kukátko kvalitnější, tím vidíme lépe, dokonce i do rohů chodby. Panoramatické kukátko zaručuje totiž přehlednou kontrolu prostoru před dveřmi v širokém úhlu. Někomu bude zase vyhovovat videokukátko s jednoduchým ovládáním. Oceníte LCD obrazovku a zaostřený velký obraz. Další vychytávkou pro zvýšení bezpečnosti jsou pojistné řetízky, ať už v provedení bronz, mosaz či chrom.

Klepadla, jmenovky a dopisní vhozy

Klepadla jsou zajímavou dekorací na vchodových dveřích, navozují historickou atmosféru a luxusní dobový vzhled. Jmenovky na dveře jsou samostatnou kapitolou, určitě byste si rádi nechali zhotovit nějakou pěknou a vyrábějí se na míru. Namísto klasické poštovní schránky si na dveře můžete nechat namontovat elegantní dopisní vhoz. Korespondence pak na vás bude čekat po příchodu domů hned za dveřmi.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share