Domů Móda a Styl Eric Saade – švédský fenomén

Eric Saade – švédský fenomén

480
0
Sdílejte

Eric Saade

Celým jménem Eric Khaled Saade se narodil 29.10.1990 v Kattarpu, jen pár kilometrů od krásného švédského města Helsinborgu. Jeho maminka je Švédka, otec Libanonec. Rozvedli se, když Ericovi byly čtyři roky, na malou rodinu si ale stěžovat nemůže – celkem má sedm sourozenců. Jeho charakteristickým znakem je humor a výrazná inteligence. Za sebou má účinkování v chlapecké hudební skupině a v samostatné, chcete-li sólové kariéře má na kontě čtyři extrémně úspěšná alba. Debutová deska Masquerade se stala absolutním trhákem a vyhoupla se na druhé místo prodejnosti. Melodifestival vyhrál s písní Popular, opět od Fredrika Kempe, a na Velké ceně Eurovize, která se konala v roce 2011 v sousedním Německu ve městě Düsseldorfu, se ve finále umístil na třetím místě, semifinále přitom vyhrál. Letos vydal EP a TBA. Prvnímu jmenovanému se budeme nyní věnovat. Hudba tohoto švédského zpěváka se vyznačuje dvěma rovinami – disko a romantika. Abychom to měli úplně, doplníme, že občas si střihne i spolupráci na rnb skladbách.

Eric Saade
Eric Saade

Na desce EP, jenž byla vydána letos v červnu, najdou posluchači pět písní. První je How Do You Like Me Now?. Je to písnička o rozchodu. Těžko říci, jestli čerpá Eric Saade ze své osobní zkušenosti, když se před pár lety rozešel se švédskou zpěvačkou Molly Sandén. Na druhém místě trůní Wide Awake, což je duet s Gustafem Norénem. I zde se Eric Saade profiluje tak, jak ho znají jeho fanoušci. Na tuhle skladbu se dá docela dobře kroutit boky. Ne, že by byla vyloženě taneční, ale udržet se v klidu u ní asi nepůjde.

Na třetí pozici je Colors neboli Barvy. Dá se říci, že je to svým způsobem skladba k oslavě života. I tady je to na tančení, ale ne na nějaké divoké, opět spíše pohupující se. Na předposledním místě – Darkest Hour. Trvá něco málo přes dvě minuty a jedná se asi o nejpomalejší, ale zároveň nejméně povedenou píseň. Koneckonců, nemůže se všechno líbit všem. Celou desku zakončuje Heart of a Lion. Též je to pomalejší skladba, pro změnu o boji se životem. Celé cd se vyznačuje vlastně ve stejném duchu. Nijak nepřekvapí, ale ani neodradí. Dá se říct, že Eric Saade zůstává věrný své pozici.

Pokud bychom se měli zaměřit na design, tak ten je povedenější než celé album. Interpret je zde vidět v podobném duchu jakoby komiksový hrdina, ovšem nikoho nezachraňuje, pouze má roztáhnuté paže a je přes něj znak jeho příjmení.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share