Domů Zprávy Jak funguje získání hypotéky na základě budoucího pronájmu koupeného bytu?

Jak funguje získání hypotéky na základě budoucího pronájmu koupeného bytu?

527
0
Sdílejte

Máte v plánu investovat do nemovitostí, které budete dále pronajímat, a chcete získat výhodný úvěr? Poskytovatelé hypoték přišli s možností, jak získat úvěr na základě budoucího pronájmu. Ten má speciální podmínky a několik specifik. V zásadě se však může vyplatit.

Koupě bytu jako investiční příležitost

Při stoupajících cenách a poptávce po nájmu hlavně v centru města se vyplatí pořídit si byt se záměrem investice. Týkat se to může například bytů v Plzni, o které je velký zájem a cena jde nahoru. V dobrých lokalitách přitom o potenciální nájemníky není nouze a v závislosti na velikosti a stavu bytu může být výnos opravdu zajímavý. Protože se jedná o investici, je většinou využita kombinace vlastních finančních zdrojů a hypotéky. To i v případě malého bytu může později vyústit ve výnos kolem pěti procent.

byty

Speciální úvěr

Pokud jako žadatel nemůžete doložit dostatečné příjmy, bude celý proces složitější. Úrok je oproti běžnému hypotečnímu úvěru o něco vyšší, ale to nebrání tomu, aby se ve výsledku celá investice vyplatila. Pro banky představuje tento úvěr o něco větší riziko, kdy je nutné zpětně doložit podepsanou smlouvu s nájemníkem.

Jak vybrat byt s dobrým potenciálem

V letošním roce došlo k velkému nárůstu cen bytů. Plzeň patří mezi města, kde byl tento progresivní trend ve srovnání s ostatními krajskými městy nejzřetelnější. Zvýšená poptávka po bytech do osobního vlastnictví částečně nahrává do karet všem, kteří chtějí investovat do nákupu nemovitosti. Cenu za nájem je možné lehce zvýšit a vydělat o něco více, například tehdy, když se vám podaří koupit byt v centru Plzně, které skýtá kvalitní občanskou vybavenost a mnoho volnočasových a kulturně-společenských příležitostí. Při investičním záměru je také důležité sledovat stav celé budovy.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share