Domů Zprávy Interierové dveře Praha, funkční i pěkné na pohled

Interierové dveře Praha, funkční i pěkné na pohled

752
0
Sdílejte

Výběr interiérových dveří Praha je poměrně důležitá záležitost. Měly by sloužit dlouho, bez potíží a zároveň jsou důležitým designovým prvkem bytu, domu nebo kanceláře. Proto není dobré koupit první dveře, na které narazíme, ale trochu se nad touto problematikou zamyslet.

Interierové dveře Praha

Vzhled interiérových dveří Praha sladíme se zbytkem interiéru

U interiérových dveří Praha je důležitý nejen jejich materiál, ale i výběr dekoru a prosklení. Celek dotvoří estetické kování. Barva dveří má vliv na to, jak místnost působí, dokáže ji opticky zvětšit či menšit, prosvětlit i ztmavit. Dveře by se měly sladit s podlahou, okny, nábytkem i stěnami. Není nutné, aby bylo vše v jednom dekoru a odstínu, výsledek by měl ale působit harmonicky.

Dveře posuvné nebo křídlové?

Dveře poslouží především k oddělení místností, ale také rozehrávají hru světel a stínů. Nemusíme zvolit pouze klasické křídlové interiérové dveře Praha, ať už jedno nebo dvoukřídlé, skvělou variantou jsou i dveře posuvné. Ty se uplatní především ve stísněnějších interiérech, nicméně perfektně budou vypadat kdekoliv.

Požadavky na interiérové dveře Praha

Jaké jsou požadavky na interiérové dveře Praha? Měly by být bytelné, kvalitní, pohodlně se otevírat i zavírat, dobře akusticky i tepelně izolovat. Oddělení místností dveřmi snižuje hlučnost, prašnost a zamezuje únikům tepla. Zapomenout bychom neměli ani na bezpečnost. Dveře dokážou zamezit, aby se malé děti dostaly do místnosti, kde by to pro ně bylo nebezpečné, mohou být také opatřeny zámkem. Dveře nám zajistí soukromí, které občas potřebuje každý, ať už na práci či odpočinek.

Interiérové dveře a jejich nákup

Na co se zaměřit při koupi interiérových dveří Praha? Zajímat by nás měl jejich rozměr, zda jsou pravé či levé, důraz klademe na materiál i jeho povrchovou úpravu. Popřemýšlíme nad barvami, zda chceme prosklení a v jak velké ploše, zohledňujeme zámky, kování a také dveřní zárubně. Myslet bychom měli na to, že prosklené dveře jsou výborné k prosvětlení a oživení interiéru, nicméně o něco hůře izolují, než dveře plné. Konečná volba je jen a jen na nás a našem uvážení. Do každého interiéru se mohou hodit zcela jiné interiérové dveře Praha.

Prodejna Praha
Průběžná 1323/48
100 00 Praha 10

tel.: 723 132 327
tel.: 722 286 673

e-mail: praha@dverepb.cz

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share