Domů Magazín Investice do fondů přinese větší užitek než koupě bytu

Investice do fondů přinese větší užitek než koupě bytu

71
0
Sdílejte

Juraj Černička, ředitel divize DRFG pro finance a regulace, zastává názor, že nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMET FUND těží výhody z aktivit investiční skupiny Davida Rusňáka. Pod DRFG spadá také společnost DRFG Real Estate, která se soustředí primárně na obchodování s nemovitostmi.

Ceny nemovitostí v současné době způsobují, že lidé preferují pronájmy bytů. Na vině jejich výše je hlavně poptávka převyšující nabídku. Částky, které by museli platit za nákup vlastního bydlení, jsou pro ně často nedosažitelné. Zároveň s sebou vlastnictví bytu či domu obnáší starosti, co se týče nákladné a často náročné údržby. O případných konfliktech s nájemci ani nemluvě. Kromě toho se zisk z investice po čase může projevit jako velmi nízký a pokrýt pouze inflaci v případě, že tempo růstu cen by takto nepokračovalo. Tato situace vede potenciální investory k takzvaným nemovitostním fondům. Ty totiž nabízejí alternativu investic do bytů a domů ve výrazně nižších částkách, než by stálo pořízení a údržba nemovitosti samotné. Kromě toho se tyto fondy soustředí zejména na komerční nemovitosti, které zajištují vyšší výnosy.

Nemovitostní fondy jsou oproti stavebním spořením výhodnější 

Další výhodou nemovitostních fondů je koncentrace zejména na komerční nemovitosti, například české retailové parky, které zajištují vyšší výnosy. Jejich výše v současné době dosahuje až pěti procent, kdežto výnosy z bytů se pohybují pouze okolo tří procent. Zároveň se při využití nemovitostních fondů investor nemusí starat o praktickou údržbu bytu a složitá jednání o pronájmech. Konkrétně správu podílového nemovitostního fondu spadajícího pod skupinu Davida Rusňáka zajišťují skuteční profesionálové. Investice do fondu je také možné téměř okamžitě přerušit v případě náhlé potřeby hotovosti.

V rámci investic do nemovitostních fondů se však jednoznačně vyplatí dlouhodobé investice, jako je tomu i u dluhopisů. Fondy investiční skupiny Davida Rusňáka jsou určeny pro širokou veřejnost a na investování není třeba vysokých částek, základ startuje už na pěti stech korunách. Investici do nemovitostních fondů DRFG si tak může dovolit téměř každý. Tyto fondy tak mají výhody oproti stavebním spořením, která vyžadují dlouhodobý závazek a vysoký počáteční limit.

Autor: Michal Pecka

MetSo on Facebook
  • 1
    Share