Domů Zprávy Jak být šťastný a nezbláznit se

Jak být šťastný a nezbláznit se

447
0
Sdílejte

Každý den na tu otázku narážíme. Každý den jí čteme v časopisech, vidíme na televizních obrazovkách a line se k našim uším z rádia. Jak být šťastný?

Šťastný život

Co je to vlastně štěstí?

Štěstí jako takové je určitý stav naší mysli. Cítíme se dobře, usmíváme se, všechno je fajn a nic nám v daný okamžik nechybí. Právě naopak, nejraději bychom se o ten krásný, hřejivý pocit s někým rozdělili, vykřičeli do celého světa, co nás učinilo tak nesmírně šťastnými. Bohužel, v dnešní době čím dál více lidí tyto okamžiky postrádá a zažívá je méně a méně.

O tom, jak a co dělat, abychom byli šťastní, už toho bylo hodně napsáno. Zkusme se tedy tentokrát raději zaměřit na to, co nedělat. I tak to totiž jde, je to jednodušší a nejlepší na tom je, že to opravdu funguje!

Nesrovnávat

Život není fér, smiřte se s tím a přestaňte se srovnávat s kolegyní s perfektní figurou, která do sebe zrovna láduje kus čokoládového dortu a vy na ni mezitím zíráte s pusou plnou rýžového ,,polystyrénového“ chlebíčku. Vaše drahá, štíhlá kolegyně Vám totiž stejně tak může zase závidět například Vaše dokonalé vlasy. Každý máme nějaké nedostatky. Dejte si ten kousek dortu taky a pak si jděte třeba zaběhat.

Nezávidět

Závist je jednou z nejhorších ,,rušičů“ štěstí. Je všude, je nakažlivá, těžko se s ní bojuje a nejvíce ubližuje nám samotným. Vždy budete mít co závidět. Už od dětství závidíme a vždy se najdou další a další důvody k závisti. Bojujte s ní, nebuďte nepřejícní a jestli-že opravdu chcete to, co mají jiní, nezáviďte a tuto energii raději vložte do toho, abyste to získali také.

Neočekávat

Zamyslete se, kolikrát jste v životě něco očekávali, věřili jste v to a nakonec to nepřišlo? Jak jste se pak cítili? Šťastní jste rozhodně nebyli. Neočekávejte od jiných lidí a situací, že udělají, nebo se stane to, co si přejete. Většinou to tak nedopadne. Neupínejte se na vidinu nejlepšího konce, ale mějte v záloze nějaké další řešení. Ušetříte si mnoho trápení a sil.

Nespoléhat se

Nikdy se nespoléhejte na někoho dalšího. Jediný člověk, který Vám může opravdu pomoci a na kterého se můžete opravdu spolehnout, jste pouze Vy. Uvědomte si svou sílu a vždy se snažte být maximálně samostatnou jednotkou.

Nesedět a nečekat

Pokud nejste s něčím spokojení a cítíte, že si zasloužíte víc, jděte si za tím a něco pro to udělejte. Tím, že si budete jen stěžovat a litovat se v koutě, nikdy ničeho nedosáhnete. Zkuste se řídit pravidlem – věř, běž a dokážeš a uvidíte, že se začnou dít věci. Třeba ne hned, ale jisto jistě začnou.

Nepřestávat věřit

Některé věci prostě potřebují čas a je třeba si to uvědomit. Ty šíleně drahé boty si nemůžete dovolit teď, ale za pár měsíců, až si na ně našetříte, si je určitě budete moci koupit. Za noc taky nezhubnete a na břiše nebudete mít pekáč buchet jen tak. Všechno má svůj čas. Nezahazujte své sny a touhy jen proto, že je nemůžete mít hned. To by byla opravdu škoda.

Nelitovat se

I když nemáte zrovna teď to, co chcete, věřte, že jiní by za to, co máte právě Vy, dali cokoliv. Pokud máte co jíst, kde bydlet, jste zdraví, máte práci a pár lidí kteří Vás mají opravdu rádi, jste vlastně bohatí a máte vyhráno. Máte totiž možnosti. A pokud některou z těchto věcí nemáte, bojujte ze všech sil, abyste ji získali.

Nevymlouvat se

Nedokážu to, už nemůžu, jsem unavený, udělám to až zítra.. Ruku na srdce, neuděláte to už nikdy. Nevymlouvejte se a začněte makat hned. Budete mít sami ze sebe radost a o to přece přesně jde.

Klíč ke štěstí neexistuje. Vždy se najde něco, co nám momentálně bude ve štěstí bránit. Umění je však tyto věci eliminovat a zbavit se jich co možná nejvíce. Zkuste tedy změnit svůj pohled na svět a na život. Nebaví Vás Vaše práce? Najděte si jinou. Rozpadl se Vám vztah? Udělejte maximum a pro jeho záchranu a pokud to nevyjde, odejděte. Začněte prostě znovu a lépe.

Poslední, nejdůležitější rada na závěr zní – nikomu se za svůj život nemusíte zodpovídat, pouze sami sobě.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share