Domů Zprávy Jak topit na chalupě i když v ní nikdo není

Jak topit na chalupě i když v ní nikdo není

605
0
Sdílejte
Vytápění chalupy

Pravděpodobně každý, kdo má chalupu a navštíví jí během zimy má jediné přání. Jak v ní udržet teplo i v době, kdy tam nejsme. Venku je mínus 15 a uvnitř chalupy mínus 20. Rychle zatopit a jen ať se nám nechce na toaletu, to by nám pravděpodobně umrznul zadek. S oblibou pak sledujeme, jak praskají polínka v krbu, hučí v kotli a snažíme se zahřát. Než se chalupa ohřeje, trvá to dlouho a přitom stačí tam nebýt pouhý týden. Tento scénář se opakuje každý víkend v lepším případě co dva až tři týdny.

Jestliže máme poblíž hospodu, je ideálním řešením, jak přečkat dobu než se nám v chaloupce rozprostře teplo. Srkat horký čaj s rumem sice může být fajn, ale přeci jen klid a soukromí je k nezaplacení. Máme pro vás dobrou zprávu. Udržujte na své chalupě teplo a nebudete muset jezdit do mrazírny, kde si budete připadat, jako lední medvěd. Jak se chopit vytápění chalupy vám prozradíme v následujících řádcích.

 

vytápění chalupy
Vytápění chalupy

 

Zateplete chalupu a investujte do automatického kotle

  • Ucpěte všechny škvíry v domě. Vsaďte na kvalitu nových oken, dveří a rozhodně investujte do izolace stropu, zdí a podlahy. Jestliže je dům během týdne nevytápěný musíte zajistit i větrání, jinak hrozí napadení plísní, pokud se tak již nestalo. Téměř vždy se dá najít způsob, jak zdi i podlahu zateplit a zajistit přitom větrání.
  • Vyzkoušejte automatický kotel na pelety či uhlí. Automatické podávání paliva řídí celý provoz kotle, jež je kontrolován elektrickou jednotkou. Ta po nastavení stupně výkonu provede automatické zapálení a následně řídí celý proces vytápění. Nemusíte si tedy brát dovolenou a jezdit přitápět osobně. Kotle vybírejte jen kvalitní od eprofi.cz
  • Topení v kombinaci dřevo a elektřina. Jestliže se zateplí stěny domu, pak akumulované teplo vydrží v domě ještě 3 dny po vašem odjezdu. Za uvážení stojí i pořízení sálavých topných panelů, pro svižnější dosažení tepelné pohody po vašem příjezdu na chatu.

 

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share