Domů Zdraví Jaký má testosteron vliv na mužskou potenci

Jaký má testosteron vliv na mužskou potenci

558
0
Sdílejte

Pojem testosteron znají ve spojeni s muži všichni. Většinou evokuje muže s velkým sexappealem, který je magnetem na všechny ženy v okolí. Někdo si naopak představí muže se sklony k násilí. Testosteron může mít různé účinky.

Co je to testosteron

Jedná se o mužský pohlavní hormon, který vzniká ve varlatech. Nejvíce je produkován mužským tělem v období puberty, kdy se začíná objevovat ochlupení, přibývá svalová hmota, rovněž se zvětšují varlata, penis a hrtan. U mladých mužů stoupá touha po sexuální aktivitě vlivem vyšší hladiny testosteronu. Hladina testosteronu se ustálí po ukončení období puberty.

testosteron

Testosteron má přímý vliv na:

  • erekci a délku jejího trvání
  • libido
  • stimuluje tvorbu spermií
  • předchází nemocem srdce

Po 30. roce života ubývá u mužů testosteron, ale první příznaky jeho nedostatku se objevují u mužů nad 50 let. Projevuje se ochabováním svalů, snížením sexuální aktivity, depresemi, ztrátou paměti a vznikem nemocí jako je osteoporóza.

Méně testosteronu znamená méně spermií a může znamenat neplodnost. Hladina testosteronu se však dá upravovat a tento stav nemusí být konečný.

Zvýšení hladiny testosteronu

Hladina testosteronu  se dá zvýšit pomocí léků  a bylinek. V České a Slovenské republice jsou k dostání nejlepší přípravky  ProMan plus, Testomax nebo Primulus. Užívání extraktu z kotvičníku zemního pomůže zvýšit hladinu testosteronu až o 30%.

Důležitý je pro zvýšení hladiny testosteronu také zdravý životní styl. Je potřeba snížit příjem cukrů a naopak zvýšit příjem zdravých tuků. Rovněž je důležitý zinek, cvičení kardio, podporování růstu svalové hmoty. Ve vašem životě by mělo být co nejméně stresu, dostatek spánku a sexu. Toto vše pomáhá zvýšit hladinu testosteronu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share