Domů Zdraví Je třeba nezanedbávat svoje játra

Je třeba nezanedbávat svoje játra

26
0
Sdílejte

Starají se především o filtrování krve, detoxikují organismus, ale také vyrábí proteiny, které jsou ale nezbytné pro srážení krve. Nebudeme si nalhávat, že mnohdy jsme ve své stravě nedisciplinovaní a sníme, na co zrovna máme chuť a ne vždy je to zrovna na seznamu zdravých potravin. Ovšem všechny složky putují do jater. V podstatě je to, jakoby se dostaly do malé továrny, která je začala zpracovávat. Třídí se tu na vitamíny, hormony a další tělu prospěšné látky. Již jen to je poměrně dost velký důvod, jak jim pomoci, aby i ony dostaly, co potřebují a pročistily svoji dopravní linku na zpracování. 

Sázka na jistotu

Pokud skutečně chceme pomoci játrům, tak je dobré skutečně vsadit na bodlák ostropestřec mariánský, který je pro ně naprostým balzámem. Tohle je totiž pěkně těžký kalibr mezi bylinkami. Není to kvůli tomu, že je snad příliš vysoký nebo snad, že jako každý bodlák pěkně píchá. Jde o to, že má skutečně tu nejlepší zbraň jak chránit naše játra. Svým způsobem bylinku lze využít proti veškerým onemocnění, která budou souviset s tímto orgánem. Dokáže totiž játra ochránit před škodlivými látkami. Dále posiluje jaterní buňky, podporuje jejich obnovu a dokonce se dokáže postarat i o ty, které zrovna moc síly nemají, tudíž je regeneruje. To vypadá, že vlévá novou chuť do práce a odnímá veškerou opotřebovanost. Jenomže jak získat ty semena, když si je rostlinka pěkně brání?

Semena jsou velmi důležitá

Je pravdou, že sice se běžně prodávají semínka na pěstování, ale bohužel bodlák má svoji hlavu a tak ne vždycky se mu chce sídlit v takové půdě, kam jsme ho nasadili. Když se ale podaří, tak je zase krásný nejen svými listy, ale i květy. Pro nás je to potěšující pohled, ale ještě musíme počkat, až úplně odkvete. Teď přijde náš čas a v rukavicích a s dávkou trpělivosti se vydat na lov semínek. To zrovna není jednoduché. Daleko lepší je si rovnou ostropestřec drcený zakoupit a rovnou ho začít užívat. Je to bezpečnější a rozhodně rychlejší. Takový čaj alespoň jednou denně je skvělým lékem a prevencí pro naše tělo. 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share