Domů Zprávy Kam o víkendu v Praze? Super tipy na pěší výlety!

Kam o víkendu v Praze? Super tipy na pěší výlety!

695
0
Sdílejte

Naplánovali jste si výlet do Prahy a rádi byste navštívili zajímavá místa, která sice nenajdete na seznamu nejnavštěvovanějších turistických cílů, ale přesto mají své kouzlo? Stověžatá matička nabízí mnohem více, než jste si možná doposud mysleli. Kromě barvité architektury, klubů a restaurací se v ní nachází také velmi klidná místa, vhodná pro pěší výlet s rodinou či partou přátel.

Na čerstvém vzduchu v plicích Prahy

Kde najdete pomyslné plíce Prahy? Pod přezdívkou se ukrývá Kunratický les, který představuje ideální místo pro odpočinek po náročném pracovním týdnu. Oproti mnohem frekventovanějšímu parku Stromovka zde panuje větší klid, což ocení každý, kdo preferuje ticho.

                                                                                            Kunratický les, autor: Packa – CC BY-SA 2.5

Nejznámější atrakcí jsou mufloni, kteří obývají Kunratický les od 60. let, kdy zde byli uměle vypuštěni. Nejsou však ani zdaleka jediní obyvatelé, v lese narazíte také na srnky, tygry, bažanty, datly a poštolky.

Do největší zalesněné plochy v Praze se dostanete ze stanic metra Roztyly nebo Chodov.

Tip na nocleh

Sehnat cenově dostupné ubytování není problém. Dobrou volbou je Rezidence Topolová na Praze 10. Oblíbený hostel Praha nabízí lepší zařízení než ubytovna a na své si přijdou také zájemci o ubytování vyšší třídy a mimo jiné i o dlouhodobý pronájem bytu Praha.

Výhodou ubytování v Rezidenci Topolová není jen nízká cena, ale také její poloha. Do stanice metra Skalka se lze dostat za pár minut autobusem.

                                                                                                                         Rezidence Topolová

Procházky ve Zbraslavi

Malebnou městskou část Praha – Zbraslav najdete na soutoku Vltavy a Berounky. Prostředí Zbraslavi je jako stvořené pro procházky podél řeky a nachází se zde i několik architektonických památek – pomník na počest Mistra Jana Husa, Zbraslavský zámek a klášter, Vančurova vila, hradiště Havlín s archeologickými stopami a několik dalších turistických cílů.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share