Domů Magazín Krásy francouzského pobřeží Normandie

Krásy francouzského pobřeží Normandie

560
0
Sdílejte

Normandie je nádherná historická země s divokým pobřežím. Právě pobřeží je vyhledávaným místem pro ty, jež se zajímají o druhou světovou válku. Šestého června 1944 se tu rozhodlo o osudu nacisty okupovaného starého kontinentu. Nejen z tohoto důvodu je rozhodně zajímavé tuto část Francie navštívit. Před cestou se nezapomeňte vybavit kvalitním cestovním připojištěním.

Za hranicemi Normandie

Jistou poziční výhodou Normandie je, že se nachází blízko Paříže. Ta je jako hlavní město s ohromným množstvím historických památek, bezesporu tou nejnavštěvovanější destinací Francie. Cestou z Paříže na sever, narazíte na hlavní dálnici A13. První městem této trasy je Rouen. Až do Rouenu dorazíte, poznáte na první pohled, že se jedná o přístavní město. Také proto, má přezdívku „Hamburk západu”. Městu přidává na exkluzivitě také vyhlášená slavnost Armada de Rouen. V jejím průběhu se sem jednou během pěti let dopraví jachty z celého světa. Místní tržiště Vieux-Marche se také na vždy zapsalo do historie jako místo, kde byla upálena v roce 1431 Johanka z Arku.

Divokou krásu Normandie naleznete ale zejména na alabastrovém pobřeží. Nejbližším městem mu je Etretat. Na tomto pobřeží můžete pozorovat monumentální křídové útesy. Různými cestičkami se lze dostat až k moři na pobřeží.

Den D

Je-li pro vás historie vášní, nenechte si ujít válečné památky. Ve městě Caen je, možné si zaplatit celkovou exkurzi po operaci Overlord D. Takové exkurze začínají většinou u mostu Pegasus Brigge. Právě na tomto místě celá bitva začala, když zde přistáli první parašutisté.

Ten nejsilnější pohled vás ale čeká, až dorazíte k pobřeží. Pás vyloďovacích pláží je velmi dlouhý. Z vyloďovacích pláží Juno, Gold, Sword, Utah a Omaha byla právě poslední jmenovaná tou nejkrvavější. Naleznete zde mnoho památek a míst, které hrdinství neustále připomínají. Doporučujeme také navštívit americký vojenský hřbitov, který můžete znát i oscarového snímku Zachraňte Vojína Ryana.

Více informací o cestovním pojištění můžete najít na https://ergo.cz.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share