Domů Zprávy Milujme druhé, važme si prvních

Milujme druhé, važme si prvních

676
0
Sdílejte

První neznamená poslední, což v lásce začíná platit dvojnásobně. Časy, kdy nebyla možnost svobodného výběru a manželský slib neznamenal pouhá slova, jsou již, jak se zdá, dávno pryč. Žijeme v době, která přináší více volnosti a svobodného myšlení než kdy jindy. Otázkou je či z nás ona svoboda neudělala nezodpovědné a nerozhodné osoby bez smyslu pro sebeúctu a zdalipak hledání toho pravého nehraničí s nemravností.

Láska na celý život

Buďme upřímní. Kolik z nás pozná páry, v kterých jsou oba sobě navzájem těmi prvními? U vztahů trvajících kratší dobu bude pravděpodobnost vyšší, samozřejmě. Pokud se však ohlédneme po všech věkových kategorií, zjistíme, že pouta typu první a poslední jsou výrazně na ústupu.

Říká se; kdo hledá, najde. Můžeme vystřídat řady partnerů, prožít mnoho těžkých chvil, učinit nesčetně kroků vedle a v závěru, po všem tom čase hledání, najít toho pravého, posledního. Nezřídka však přijde prozření, během něhož si uvědomíme, že hledání vlastně již dávno skončilo, jelikož osoba našeho srdce čekala na samém počátku.

láska

Ano, láska je čarodějkou, která občas poplete kouzla. Někdo zase tvrdí, že naopak moc dobře ví, co dělá. Tak či tak, každé kouzlo má slabinu a každá slabina se dokáže změnit v tvrdou ránu. Poté je již na nás, jak silní dokážeme býti a kolik úderů sneseme.

Nikdo nemůže vědět, zda je ten druhý opravdu pravým a jediným. V počátcích vztahu se zdá, že je to nadmíru jasné, neboť co je přesvědčivější a silnější, než právě objevená vášeň mezi dvěma lidmi. Na stranu druhou, v té stejné chvíli dochází k řadě mylných dojmů, které mohou končit velmi neblaze.

Co dělat v situaci, kdy i přes svůj milostný vztah nalezneme pokušení v jiném? Záleží, o jaký druh náklonnosti se jedná. Zabývejme se právě tou nejvíce kritickou, chcete-li to tak nazvat. Tedy tou, při které si začínáme uvědomovat možné riziko. Nedokážeme vycouvat, nemůžeme. Myšlenky a tužby se linou jiným směrem a pomalu Vás nahlodává svědomí. Partner je přeci ten, kterému patří Vaše srdce. Víte, že to není správné.

láska

Nyní na řadu přichází čarodějka se svými kouzly. Mávne proutkem, potulně se usměje a je hotovo. Zamilujete se do jiného. Pocítíte sílu hřejivých emocí jako tehdy, ale přeci jen v něčem jinou, silnější. V takovém případě není nač čekat. Musíte zvážit všechny okolnosti, jež jsou mnohdy, bohužel, rozhodující.

Jediné, co mohu napsat, je, že pokud se tak opravdu stane a Vaše city naberou na jiném směru, mějte na paměti, že kdybyste opravdu celým svým srdcem milovali svého stávajícího partnera, nikdy by se to nestalo. Proto tvrdím; milujme druhé a važme si prvních, bez kterých by ti druzí nebyli. Máme možnost volby. Využijme ji a nelitujme později své zbabělosti.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share