Domů Móda a Styl Naučte se správně vybírat spodní prádlo

Naučte se správně vybírat spodní prádlo

696
0
Sdílejte

Ženy se velmi často při koupi spodního prádla zabývají více jeho vzhledem, než funkčností. Přitom tyhle dvě věci jde docela jednoduše zkombinovat. Stačí znát několik jednoduchých pravidel a spodní prádlo Vám bude skutečně sedět a ještě i slušet. Největší chyby se dělají ve výběru velikosti podprsenky. Nejčastěji si vybíráme menší košíčky a větší obvod. Chyb děláme ale mnohem víc. Zkuste se doma podívat, jak Vám podprsenka sedí a při dalším nákupu využijte následující tipy na její správný výběr. Možná budete překvapeny, že správná velikost Vaší podprsenky je jiná, než kterou již léta nosíte.

To, že volíte větší obvod, poznáte více způsoby. První je ten, že se Vám zadní část podprsenky posouvá nahoru. Druhý si ověříte tak, že se Vám pod zapínání podprsenky vejdou víc než dva prsty. Podprsenka pak nemůže plnit svoji funkci, neposkytuje Vašemu poprsí dostatečnou oporu. Váha prsou je nesprávně přenášena hlavně na ramínka, která se zařezávají do kůže.  

Dalším extrémem je malý obvod podprsenky. Správně zvolená podprsenka Vás nesmí škrtit, ani Vám bránit v dýchání. Doba upnutých korzetů, ve kterých dámy omdlévaly je naštěstí dávno pryč.

Druhým krokem je správně zvolená velikost košíčků. Pokud volíte příliš malé nebo s nevhodným tvarem, prsa z nich budou přetékat. To, že máte správně zvolenou velikost poznáte podle toho, že Vám vpředu podprsenka mezi prsy neodstává. I zde platí pravidlo dvou prstů. Pokud pod kostici vpředu můžete zasunout dva prsty, máte malou velikost a podprsenka odstává kvůli tomu, že ji vaše větší prsa tlačí od těla. Kostice se Vám po stranách nesmí otlačovat do kůže, to zase značí menší velikost košíčku.

Pokud si myslíte, že máte správně zvolený obvod i velikost košíčků, zkuste si na závěr zvednout ruce nahoru. Jestliže se při tomto pohybu podprsenka posunula nad spodní část prsou, pak je chyba v jejím obvodu nebo velikosti košíčku. Možná v obojím.

Správná podprsenka Vám nezpůsobí bolesti zad ani hlavy. Naopak se zlepší držení Vašeho těla a uvidíte, že pozvedne nejen Vaše poprsí, ale i sebevědomí.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share