Domů Zprávy Nezaměstnanost – hrozba absolventů

Nezaměstnanost – hrozba absolventů

398
0
Sdílejte
Hledám práci

Tak jsem to dokázala. Mám diplom v kapse. Úspěšně se mi podařilo dokončit studium, ale představa co bude dál, mne trochu děsí. Jsem v situaci, kdy hledám práci. Myslela jsem si, že se to nestane, ale musím se jít evidovat na úřad práce. Naivně si myslím, že tam mi snad pomohou. Asi si budu muset vytvořit nějaký systém, jak na to. Aby moje hledání a získání vhodné práce bylo co nejefektivnější.

Hledám práci
Hledám práci

Jak efektivně hledat práci?

Být nezaměstnanou je pro mne noční můrou, ale alespoň mám již nějakou představu o tom, jak funguje trh práce a mám docela přehled o volných pracovních pozicích. Říkám si, že to nebude tak těžké, a tak si hledám práci dál. Plynou dny, měsíce a začínám propadat zoufalství a panice. Co dělám špatně? Proč si mne nepozvou ani k pohovoru, abych jim dokázala, že jsem vhodný kandidát a ujistila je o mých kvalitách. Chápu, že jako absolvent nemám dostatečnou praxi, ale někde ji přeci získat musím.

Na co se zaměřit při hledání práce?

Po dalším měsíci si mne zvou na dva pohovory, tak se na to musím připravit velmi důkladně a nesmím nic podcenit. Pokusím se pro vás sepsat několik tipů, jak v současnosti hledám práci právě já? Snažila jsem se zvýšit své šance, jak jen to bylo možné. Pro větší úspěšnost jsem tedy zveřejnila svůj životopis online, aby si mne mohli potencionální zaměstnavatelé či personalisté najít. Zaregistrovala jsem se v personální agentuře, která vyhledává práci za mne. Rozhodila jsem také sítě v rodině, po známých a kamarádech a každý den projíždím servery s volnými nabídkami zaměstnání, čtu annonci a sleduji, zda některé firmy nenabízejí trainee programy pro absolventy. A Pevně věřím, že tentokrát se mi to podaří, tak mi držte palce.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share