Domů Zprávy Ochrana kůže při opalování

Ochrana kůže při opalování

664
0
Sdílejte

Největší mýty o opalování

Myslíte si, že se opálíte stejně u rybníka nebo na louce? Že je jedno kde se opalujete? Vše je trochu jinak. Na koupališti nebo u bazénu používáte  krém se stejným ochranným faktorem jako na výletě? To neděláte dobře. Ochranný faktor se má volit podle vašeho fototypu, ale i podle míry slunečního záření. Pokud jste u moře připravte si krém s faktorem minimálně 30. Na horách a nížinách je to také jiné.

opalování

Šetření za krém

Spousta lidí se natírá krémem jen sporadicky a na některé části těla úplně zapomenu. Co třeba krk, nárty, uši. I kolena se dají spálit. Nešetřete a natřete celé tělo krémem, určitě se vám  to vrátí s dobrým pocitem hebké nespálené kůže.

Sport a opalování

Jdete si zaběhat je krásný slunečný den, ale…namazali jste se? Než vyběhnete nezapomeňte na krém. V obchodě již najdete vhodné krémy pro sportovce. Ty nejenže chrání vaši pokožku před spálením , ale zároveň reagují na pot. Díky svému složení tak neztrácí účinnost při sportu.

opalování

Dětský opalovací krém

Stačí na děti krém pro dospělé? Dětská kůže je na UV záření daleko citlivější než dospělá. každé spálení v dětském věku  si kůže pamatuje a v dospělosti hrozí rakovina kůže. V dětské věku také zaznamenáme malé množství pih a znamének, které se vytvoří až v dospělosti je zde možnost rakoviny kůže. proto používejte pro děti speciální krémy , které jsou pro ně určeny a chrání jejich dětskou pokožku.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share