Domů Zprávy Jak odpovídat na nabídky práce

Jak odpovídat na nabídky práce

774
0
Sdílejte

Hledání práce na internetu a nabídky práce

Hledání práce na internetu je velmi složité zejména pro starší osoby nad padesát let, kteří internet příliš neovládají. Personalistka.cz umožní najít práci podle filtrování ve vybraných oborech, podle typu úvazku, apod. Aktuální nabídky práce můžete využít ke kontaktování vybraných zaměstnavatelů. Je vhodné zaslat životopis a motivační dopis.

Nabídky práce
Nabídky práce

Odpovídat na nabídky práce je potřeba co nejstručněji a ve stejném duchu, v jakém byl daný inzerát napsán. Vaše odpověď by měla být seriozní. V případě, že je potřeba odeslat životopis a motivační dopis, můžete napsat stručný průvodní dopis do emailu a motivační dopis přidat do přílohy nebo napíšete motivační dopis rovnou do emailu. Nezapomeňte nejdříve informovat adresáta, o jaké nabídky práce šlo (např. V tisku, na pracovním portále, na webu firmy, atd.). Vaše odpověď by měla být formální a měla by být dodržena pravidla. Nezapomeňte také na gramatiku a stylistickou úpravu emailu i všech příloh. Pokud je součástí fotografie, zvolte formální, vyhněte se fotografii z dovolené v plavkách či po bujarém večírku.

Nabídky práce od personálních agentur

O dané firmě si zjistěte co nejvíce informací, tyto informace můžete využít při tvorbě motivačního dopisu. V případě, že u nabídky práce není uvedeno o jakou firmu se jedná, může jít o podvod. Chcete-li ověřenou nabídku, pak hledejte na personalistka.cz.

Nebojte se prodat sebe. Do nabídky práce napište všechny své dovednosti, vyzdvihněte všechny své  vlastnosti jako je kreativita, znalost jazyků, ale i zájmy, které s danou pozicí mohou souviset, například vývoj nových aplikací, apod.
Rozhodně se vyhněte prozrazování svých slabin. Uškodíte si, když do odpovědi na nabídku práce napíšete věty typu „Bohužel nemám doposud pracovní zkušenosti.” Zapomeňte také na nespisovnou češtinu a mnoho hrubek. V lepším případě vaši žádost o místo daná osoba smaže.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share