Domů Zprávy Porod je převratná životní změna každé ženy

Porod je převratná životní změna každé ženy

488
0
Sdílejte

V okamžiku, kdy se ženy zeptáte, jaká převratná změna v jejím životě ji překvapila ze všeho nejvíce, pak vždy uvede období po porodu prvního dítěte. Již samotný porod je obrovskou zkušeností, ale z hlediska psychologie i z pohledu člověka je nesmírně zajímavé to, že se i v dnešní moderní době jeví situace, kdy se stane žena novopečenou matkou, jako naprosto přelomová a často  i překvapivá i přes nepřeberné množství informací bez jakékoliv cenzury.

Lék Wobenzym
Lék Wobenzym

V této oblasti bylo odkryto ženám vše, včetně dosti podrobných fotografií i videí, nejrůznějších psychologických studií všech typů rodiček, vše o před a poporodní péči nejen u nás, ale i ve světě, informace o přítomnosti i nepřítomnosti otců na porodním sále, různých historek, apod.

I přes tyto veškeré informace je pro každou ženu pocit prvního mateřství naprosto jedinečný a šokující zároveň i přesto, že se na něj připravujeme zhruba devět měsíců, po které se dítě v našem těle vyvíjí. Jako ženy dokážeme svá těla i nové fyzické prožitky odhadnout mnohem lépe než samotnou psychiku i přesto, že jsme s ani jedním neměli předchozí zkušenosti. Problémem může být snad jen to, jakým způsobem snášíme bolest a hojení, které dnes mnoho žen řeší tím, že užívají těsně po porodu s prvním jídlem také přídavné enzymy, ( po klasickém porodu i císařském řezu je nejužívanější lék Wobenzym) ale nemáme teď na mysli urychlení hojení poporodních ran a minimalizování bolesti. Jde spíše o situaci, kdy se žena najednou sama promění v mámu, kdy je to pro ni nová životní a klíčová role, když doposud byla sama jen dcerou.

Pak nastává období, ve kterém jen tak nestačíme vycházet z údivu. Nastane nám zpravidla období našeho pokání, kdy se s velkým překvapením sledujeme, jak se chováme stejným vzorcem jako naše vlastní matky, které jsme doposud nechápaly. Jsme naprosto zaskočeny situací, kdy dítě dostane první horečku, trápí jej bolest bříška, samy sebe se nenávidíme za to, že až hystericky či naopak naprosto s apatií reagujeme na nepořádek v obýváku, na situace, kdy doposud bezproblémový vztah zažívá své první otřesy, neboť otec se na výchově dítěte podílí zcela minimálně. Proč neumíme uposlechnout logické rady, varování i zkušenosti jiných jako s Wobenzymem a nebereme věci s naprostým klidem i přesto, že jsme si to natisíckrát slíbily?

MetSo on Facebook
  • 1
    Share