Domů Zprávy Práškové lakování na vaše výrobky

Práškové lakování na vaše výrobky

757
0
Sdílejte

Vyrábíte-li bílé spotřebiče, nářadí, kovový nábytek nebo trezory, bytové doplňky a další, můžete místo klasického nátěru použít práškové lakování.

Co je to práškové lakování

Princip práškového lakování je nanášení prášku na povrch určeného dílce a jeho následné vytvrzení v peci. Prášek obsahuje pryskyřici, aditiva, pigmenty nebo tvrdidla, ze kterých vznikne suchá konzistence. Prášek ulpí na dílci díky tomu, že je mu v zařízení dodána elektrostatická energie.

Práškové lakování
Práškové lakování

Práškové lakování není doposud příliš rozšířené v podvědomí širší veřejnosti. Nejde o žádnou převratnou novinku, nicméně je velmi efektivním a rychlým způsobem, jak dát výrobku ochrannou barvu a příjemný vzhled.

Práškové lakování má tyto výhody:

  • lakovaná vrstva odolá nárazům štěrku, kamínků, apod.
  • odolné proti poškrábání
  • dodá výrobku vysokou chemickou odolnost
  • je šetrné k životnímu prostředí

práškové lakování

Prášková lakovna s předúpravou vám ušetří mnoho starostí. Díky tomu, že disponuje technologií pro práškové lakování s interiérovými i exteriérovými barvami. Povrchová úprava lze provést na ocelových i hliníkových a pozinkovaných pleších, na různých trubkách, profilech i krytech. Plasty jsou vypalovány v pecích při teplotě 160-200o C. Lze si nechat umíchat jakýkoliv barevný odstín a touto metodou můžete barvit výrobky do váhy 50 kg. Můžete si nechat práškovat pračky i armatury, myčky, sejfy a další. Výrobek dostane antikorozní vlastnosti. Záleží však na tom, čím byl povrch ošetřen původně. Je potřeba daný díl řádně odmastit, případně opálit barvu a  aplikovat železitý fosfát, což zajistí mycí linka v práškové lakovně. Rovněž lze využít mechanickou předúpravu omíláním a pískováním, čímž odstraníte nerovnosti z povrchu a dokonale jej vybrousíte. Svěřte své produkty do rukou odborníků, kteří používají nejnovější technologie.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share