Domů Zprávy Pražské metro pomůže při návštěvě Prahy

Pražské metro pomůže při návštěvě Prahy

606
0
Sdílejte

Chystáte se na rodinný výlet za krásami našeho hlavního města, nebo si třeba v Praze potřebujete jen něco zařídit. Možná si nejste tak docela jisti, jestli se vyznáte v místní městské hromadné dopravě. Největším oříškem bývá orientace v metru. Aby pro Vás cestování tímto způsobem nebylo strašákem, pak není nic jednoduššího, než se předem podrobněji podívat na to, jak vlastně v Praze metro funguje. Skutečně to není nic složitého, navíc se právě díky metru budete po Praze pohybovat jednoduše a rychle. Ušetříte si tak spoustu času i energie. V orientaci vám pomůže detailní plánek pražského metra.

pražské metro

Využijte aplikace, které jsou určeny přesně pro vás. Díky nim budete mít k dispozici mapu metra kdykoli k dispozici. Stáhnete si ji jednoduše do Vašeho mobilu nebo si ji samozřejmě vytisknout a mít jí s sebou fyzicky. Navíc na všech zastávkách metra jsou na viditelných tabulích vyznačeny všechny stanice dané trasy, ale také komplexní trasa celého metra. Naučit se v ní orientovat není složité, i když se to může na první pohled zdát. Pokud však z Prahy nejste, bude to chtít trošičku přípravy. Například jaký je seznam stanic pražského metra?

Pražské metro

Jízdní řády metra v Praze a označení tras. Každá z nich má svoji vlastní barvu. A je označena zelenou barvou, B je žlutá a C je červená. Stanice, které jsou nepřestupní, jsou označeny jednobarevným kolečkem, ty které k přestupům slouží, poznáte podle kolečka, které je dvoubarevné. Podle jeho barev velmi jednoduše poznáte, na jakou trasu můžete přestoupit. Metro má celkem 61 stanic. Z toho víc než polovina, přesněji 38 je bezbariérových a tři jsou přestupní. Konkrétně na stanici Můstek se potkávají trasa A a B, na stanici Muzeum trasy A a C a na Florenci se křižuje B a C. Pro zajímavost trasa A je trasou nejkratší a B nejdelší.

Nespornou výhodou metra, krom toho, že přepraví obrovské množství lidí za velmi krátkou dobu  je ta, že jezdí velice často. Samozřejmě záleží na tom, jestli je všední den, nebo víkend, a kolik je hodin. V největší špičce, která je logicky ve všední dny ráno, jezdí skoro každou minutu. Průměrně si na něj počkáte minuty čtyři. Využívejte všech výhod, které metro nabízí. Je Vaším pomocníkem, nikoli nepřítelem.

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share