Domů Magazín Prožijte den v Ostravě jinak!

Prožijte den v Ostravě jinak!

353
0
Sdílejte

Pokud máte volný víkend, neseďte doma, i když venku lije jako z konve. Existuje přece tolik druhů zábavy, které se dají provozovat i během deštivého dne. Jestli budete třeba na víkend v Ostravě, tak nechoďte jenom do kina nebo nenavštěvujte restaurace, ale zahrajte si! Možná si říkáte, co si tak parta dospělých lidí může zahrát, vždyť hry jsou pro malé děti. Existují však únikové hry, které jsou určeny převážně těm dospělým.

Únikové hry vznikají v mnoha velkých městech po celé České republice. Ty nejlepší však jednoznačně najdete právě v Ostravě, kde se setkáte s únikovými hrami The chamber. Díky tomu, že zde máte na výběr ze tří únikových her, se sem lidé neustále vracejí. Obliba těchto únikových her tak skutečně neustále roste.

Co to je „úniková hra”?

Možná jste o únikových hrách ještě neslyšeli. Jedná se o skvělou formu zábavy, která je tu pro vás i během deštivého dne, samozřejmě. Zábava je určena pro partu přátel nebo pro rodinu. Maximální počet je u každé hry jiný, většinou se však nesmí překročit šest či osm hráčů.

Následně budete uzamčeni do místnosti, z níž se musíte v časovém limitu šedesáti minut dostat ven. Ven se však dostanete jenom tak, že budete hledat hlavolamy a rébusy, které musíte vyluštit, přes to vlak zkrátka nejede. Bez rozluštění hádanek, se ven nedostanete.

Tyto hry jsou tak skvělé pro teambuilding. Pokud potřebujete naučit pracovníky spolupráci, uzavřete je do místnosti, z níž se dostanou ven jen tehdy, kdy budou spolupracovat.

Jaké únikové hry můžeme vyzkoušet?

Pokud byste zamířili do Ostravy, zde si budete moct vyzkoušet utéct ze středověkého žaláře. Taky si můžete vybrat „Tajemnou pracovnu”, která se řadí k těm klasickým únikovým hrám a která je pro začátečníky asi nejlepší, nejideálnější, protože není tak těžká. Pokud jste však v únikových hrách už zběhlí, vyzkoušet byste si měli takzvané „Hackerovo doupě”, které je hlavně pro milovníky sci-fi. Zde se nebudete snažit z doupěte uniknout, ale budete muset během šedesáti minut zničit bombu.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share