Domů Dům, byt a zahrada Půdní vestavba

Půdní vestavba

706
0
Sdílejte

Půdní vestavba pomáhá zlepšovat vzhled i kvalitu vašeho bydlení. Dříve sloužily půdy jako odkladiště nejrůznějších nepotřebných věcí. Na začátku 90. let začali lidé objevovat výhody půdní vestavby jako levného a dostupného bydlení. Dnes jsou půdní byty naprostou klasikou, stále jsou velmi žádané.

pudni-vestavby
Rekonstrukcí střechy a samotnou realizací půdní vestavby se zvětší obytný prostor rodinného domu nebo lze získat samostatný byt, který je možné například pronajímat. U většiny objektů lze v půdní vestavbě zařídit například kanceláře, penzion nebo skutečně luxusní byty.

Originální byty a půdní vestavby

Pořízení bytu do půdní vestavby vyjde finančně mnohem výhodněji oproti přízemním přístavbám. Díky půdním vestavbám vyřešíme rekonstrukci střechy, ale i problémy se zatékáním dešťové vody, rovněž se zvyšuje hodnota nemovitosti. Při stavbě půdní vestavby se nejprve zjišťuje dispoziční řešení půdy, v případě nové střechy je možné prostor upravit dle svých potřeb. Historicky chráněné objekty kontrolují památkáři, kteří výraznější změny zpravidla nepovolí. Ne každá střecha se pro půdní vestavbu hodí.
nizkoenergeticke-domy

Stavbou vestavby půdy, zateplením domu a zlepšením izolačních vlastností vznikají energetické domy. Nejedna půdní vestavba má moderní plastová či dřevěná okna, které mají výborné izolační vlastnosti. Výběr správných střešních oken je lepší nechat na odborníkovi.  Nejčastějším problémem u těchto staveb je příliš velký sklon střechy, často horší přístup do půdního bytu, na což musíme myslet při vybírání nábytku. Velmi důležité jsou izolace půdního bytu proti vodě, tepelné izolace, ale i zvukové.

Nezapomeňte, že je k realizaci vysněného bydlení potřeba mít stavební povolení, je proto vhodné obrátit se na odborníky “Architektonický ateliér Ultra“, kteří umí provést realizaci stavby na klíč a potřebná povolení vyřídí za vás, včetně projektové dokumentace.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share