Domů Dům, byt a zahrada Rekontrukci bytu si pořádně naplánujte

Rekontrukci bytu si pořádně naplánujte

505
0
Sdílejte

Čeká to každý byt či panelový dům. Rekonstrukce bytu, bytového jádra nebo určité místnosti v bytě je nevyhnutelná a každá bytová jednotka ji jednou bude potřebovat. Může se jednat o jednoduchou, příjemnou a hlavně záležitost. A nebo to budou týdny a týdny těžké a stresující práce, které se vyšplhají až ke stovkám tisíc a týdnů práce. Ale i tak by ji měl každý majitel či nájemník podstoupit.

Rekonstrukce bytu: začneme popořádku

Nejprve bychom měli zažádat o povolení na úřadě a informovat majitele domu, tedy pokud se nejedná jen o drobné úpravy, např. výměna dlažby, dveří, oken. Až máme všechno nepříjemné papírování z krku, přichází na řadu výběr té správné zednické firmy, která se o vaši rekonstrukci postará. Firma rekonstrukce-repy.cz se na trhu pohybují již 11 let a mají spoustu dobrých recenzí. Proto můžeme tuto firmu brát v potaz a určitě ji doporučit.

Než se pustíme do samotné rekonstrukce bytu, musíme si uvědomit, co vlastně budeme reskonstruovat. Jestli půjde o byt, nebo určitou místnost, např. rekonstrukci koupelny, nebo obýváku a nebo “pouze” o rekonstrukci bytového jádra. Řekněme, že půjde o kompletní rekonstrukci starého bytu v Praze 1. Nejprve si pozveme odborníka, který nám celý byt důkladně prohlédne a posoudí, co je potřeba. Dále je nutné mít povolení od úřadu a majitele. Potom návrh od architekta, který bude předložen stavby vedoucímu a ten se postará o chod práce řemeslníků. Všechny tyto vypadají a i jsou zdlouhavé a náročné, ale byty to čas od času opravdu potřebují.

Do čeho investovat nejvíce, než do míst, kterým říkáme domov? K čemu drahá elektronika, oblečení a restaurace? Důležité je, abychom nebydleli mezi plesnivými zdmi a strop nám nepadal na hlavu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share