Domů Magazín Retro móda přichází v kuchyni

Retro móda přichází v kuchyni

629
0
Sdílejte

Retro představuje něco minulého, něco, co už dnes neexistuje, co kdysi bývalo. Nyní už to tak úplně není pravda, protože většina retro věcí se k nám vrací v menších úpravách. Ať už se jedná o trička, kalhoty, bundy či další oblečení, nebo skříně, židle, stoly a další nábytek. V kurzu jsou nejen retro materiály, ale celkový retro design.

Jediné, k čemu se dnešní doba příliš nevrací, je retro technika. Spotřebiče jsou oproti těmto minulým dobám výrazně překonané. Přesto ale nalezneme jednu kategorii, kam už retro začíná rovněž pronikat. A tím jsou lednice.

Retro lednice zaznamenávají svůj vzestup, neboť originálně doplňují podobně stylizovaný interiér. Uvnitř jejich parametry víceméně odpovídají dnešním lednicím, ovšem na pohled představují kreativní úlovek do vaší domácnosti, v případě, že toužíte po něčem jiném, po něčem odlišujícím, tak retro lednice je na to ta pravá.

Co je na retro lednici opravdu retro

Typické retro lednice si můžete představit jako ty z padesátých let. Mají zaoblené hrany a pastelové barvy. Mrazák se nachází odděleně ve vrchní části lednice nebo je potom součástí jednotného obsahu a dostanete se do něho jenom v případě, že otevřete rovněž lednici. Retro lednici dále poznáte podle charakteristického madla, které opravdu může sloužit jenom jako madlo, nebo v některých případech dokonce i jako klasická klika.

Zde ale víceméně podobnost s lednicemi z minulého století končí. V dalších parametrech jsou totiž podobné spíše lednicím dnešním, což je ale vzhledem k ekologické udržitelnosti lepší. Disponují energetickou třídou minimálně A či více, přičemž jejich hlučnost nedosahuje ani 50 dB. Vnitřní rozložení na několik polic z tvrzeného skla, může být doplněno drátěným držákem na lahve a dvě spodními šuplíky. Takové členění je vhodné vzhledem k trvanlivosti zde uskladňovaných potravin.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share