Domů Zprávy Rozsviťte moderně s LED světly

Rozsviťte moderně s LED světly

840
0
Sdílejte

LED je anglický výraz, do slova znamená Light Emitting Diode, světelná dioda, která emituje světlo, případně UV či infračervené záření. LED jsou čím dále více žádány, především pro svou mechanickou odolnost, spolehlivost a levnou výrobu. Využijte v bytě LED panely, na zahradě LED svítidla nebo LED veřejné osvětlení, v pracovním prostředí pak LED pracovní světla nebo LED zářivky.

Rozjasněte si domov

Podle místnosti volíte druh osvětlení. Atraktivní volbou jsou LED panely. Jsou velmi oblíbené a moderní, protože u nich nejsou vidět jednotlivé diody a rovnoměrně rozloží světlo v celé místnosti. V kuchyni spíše volíte chladnější odstín, naopak v ložnici, obýváku či dětském pokoji volíte zase spíše teplejší odstín. LED panely jsou ekonomickou, a přitom výbornou volbou. Ve výběru neopomínejte tvar. LED panely můžou být kulaté nebo hranaté, oboje pak mohou být stříbrné, bílé nebo chromové. Často voleným parametrem je stmívatelnost.

Rozsviťte si na cestu

Venkovní osvětlení zpříjemňuje cestu domů z pozdního výletu nebo rande, zahradní osvětlení rozjasní prostor a dá vám možnost posedět venku ještě trochu déle. LED reflektory jsou náhradou za halogeny, které se používaly dříve. Dnes LED reflektory šetří energii i peníze. Vyberte si design, který je vám šitý na míru – černý, stříbrný, bílý. Dále si můžete zvolit reflektory se stojanem, lištové či stmívatelné. Skvělou volbou jsou LED reflektory s pohybovým čidlem, které vám pomohou vyplašit nejen zvířata, ale i třeba nezvanou návštěvu. Tyto zdroje světla vybírejte i podle množství wattů.

Obce či města využívají spíše LED veřejného osvětlení. I tady je nabízen široký výběr. Teplá bílá barva působí uklidňujícím a pohodovým dojmem, denní bílá nebo dokonce studená bílá vás taky může zaujmout. Kromě výběru teploty chromatičnosti neboli barvy světla, se dívejte opět na množství wattů, které LED veřejné osvětlení nabízí.

Možnosti osvětlení jsou široké, neváhejte, vybírejte!

MetSo on Facebook
  • 1
    Share